Olsztyn24 - https://www.olsztyn24.com/
Wernisażem wystaw Janusza Połoma i Ewy Fidut otwarto tegoroczną edycję festiwalu BlueBox

Uczestnicy wernisażu

W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbył się dzisiaj (12.08) wernisaż podwójnej wystawy w ramach Festiwalu BlueBox 2016- Janusza Połoma pt. „W stronę lasu” oraz Ewy Fidut „Ciało”.

Wernisaż był wydarzeniem otwierającym tegoroczną edycję festiwalu BlueBox (24.08-27.08) - przeglądu ruchomej grafiki komputerowej i efektów specjalnych wykorzystywanych w filmach i reklamach organizowanego przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Pojezierze” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olsztynie i Wojewódzką Biblioteką Publiczną.

Na ekspozycję składają się prace Janusza Połoma, który zaprezentował cykl fotografii pt. „W stronę lasu”, będący efektem wielomiesięcznej obserwacji przestrzeni z jednego miejsca. Na wszystkich zdjęciach jest to samo uprawne pole, ściana lasu z białymi brzozami na froncie i „wiecznie” zielonymi sosnami oraz świerkami w tle, a nad całą przestrzenią króluje niebo.

Prace Ewy Fidut są natomiast inspirowane ludzką twarzą oraz ciałem, które przedstawiać można na różnorakie sposoby, oddając przy tym charakter osoby portretowanej.

Wystawa będzie czynna do 25 sierpnia.

******

Janusz Połom − urodzony w 1950 r. w Toruniu. Młynarz, operator filmowy, fotograf, reżyser. Bywa poetą. Absolwent Wydziału Operatorskiego i Reżyserii w łódzkiej szkole filmowej. Przez wiele lat przebywał i tworzył poza krajem, w Kanadzie i Meksyku. Do Polski powrócił w 2001 r. Obecnie mieszka w rodzinnym domu w gminie Gietrzwałd, na Warmii. Jest profesorem Uniwersytetu Warmińsko– Mazurskiego w Olsztynie. Uczy fotografii na Wydziale Sztuki. Ostania jego indywidualna wystawa „Pejzaż w zagrożeniu” pokazana została na przełomie stycznia i lutego w BWA w Olsztynie.

Ewa Fidut − urodzona w 1989 r. w Gdyni. W 2016 r. ukończyła studia magisterskie na UWM w Olsztynie na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. Praca dyplomowa oraz praca artystyczna dotyczą człowieka, różnorodnych przedstawień ciała, a w szczególności twarzy.


2016-08-13 05:20:00, D.

Więcej informacji znajdziesz na Olsztyn24