Olsztyn24 - https://www.olsztyn24.com/
Wojewoda podsumował realizację programu „Rodzina 500+” na Warmii i Mazurach

Uczestnicy konferencji (fot. UW)

Programowi „Rodzina 500+” była poświęcona dzisiejsza (29.08) konferencja prasowa w Urzędzie Wojewódzkim z udziałem wojewody warmińsko-mazurkiego Artura Chojeckiego, dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego Marcina Jastrzębskiego, jego zastępcy Joanny Jabłonki-Kastrau (będącej zarazem pełnomocnikiem wojewody ds. programu) oraz państwa Krystyny i Jana Mejłun z Olsztyna - rodziców ośmiorga dzieci.

Wojewoda i dyrektorzy wydziału przedstawili aktualne dane z realizacji programu na Warmii i Mazurach. Do tej pory złożono 107 494 wniosków (ponad 90 tys. w wersji papierowej, a ok. 17 tys. w wersji elektronicznej). Na rozpatrzenie oczekuje 3 947 wniosków, z czego 2,5 tys. przekazanych do marszałka, dotyczących rodzin, w których przynajmniej jedna z osób pracuje za granicą. W sumie w województwie wydano ponad 99 tysięcy decyzji przyznających to świadczenie.

Na ten cel przekazano już 298 586 895 zł. Zaproszenie do udziału w konferencji Państwo Mejłun podkreślali, że po raz pierwszy odczuli pomoc państwa na rzecz rodzin. Twierdzili, że program daje ludziom poczucie bezpieczeństwa, życie rodzin staje się mniej stresujące. Mają więcej możliwości, aby zapewnić dzieciom lepszy rozwój.

Po konferencji wojewoda Artur Chojecki odwiedził również rodzinę Podwojewskich z Bartąga w gminie Stawiguda, w której wychowuje się sześcioro dzieci.


2016-08-29 20:06, inf. pras.

Więcej informacji znajdziesz na Olsztyn24