Olsztyn24 - https://www.olsztyn24.com/
Puchar Prezydenta Olsztyna dla serów z Ryk

Prezydent Piotr Grzymowicz wręcza puchar przedstawicielowi Spółdzielni Mleczarskiej w Rykach

Dobiegło końca 4. Ogólnopolskie Święto Sera - Festiwal Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa w Olsztynie. Dwudniowa impreza z udziałem najważniejszych polskich producentów serów i twarogów odbywała się w olsztyńskim hotelu Omega.

Ostatnim akcentem festiwalu było wręczenie wyróżnień producentom najsmaczniejszych produktów. Najważniejsze trofeum - Puchar Prezydenta Olsztyna - trafiło do rąk przedstawiciela Spółdzielni Mleczarskiej w Rykach za Wachlarz Ryckich Serów (Rycki Edam, Rycki Edam Light, Rycki Edam Naturalnie Wędzony, Gouda i Rycki Maasdam).

Wyróżnień było więcej, praktycznie żaden producent serów i twarogów wystawianych podczas festiwalu nie wyjechał z Olsztyna bez statuetki i dyplomu. Przywiezione do Olsztyna sery i twarogi oceniali odrębnie profesjonalni jurorzy oraz konsumenci. Ci pierwsi przyznawali serowe i twarogowe Hity, natomiast wyróżnieni przez konsumentów otrzymali tytuły i statuetki Serowego Króla.

Więcej o uroczystości wręczenia wyróżnień w naszej wideo- i fotorelacji z wydarzenia.

Organizatorami 4. Ogólnopolskiego Święta Sera w Olsztynie byli: Katedra Mleczarstwa i Zarządzania Jakością Wydziału Nauki o Żywności olsztyńskiego uniwersytetu oraz Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny w Warszawie.


2016-09-11 19:30, wb

Więcej informacji znajdziesz na Olsztyn24