Olsztyn24 - https://www.olsztyn24.com/
Olsztynianin Michał Rudziński mistrzem i rekordzistą świata w wyciskaniu sztangi leżąc

Michał Rudziński na podium
Michał Rudziński został Mistrzem Świata w wyciskaniu sztangi leżąc. Olsztynianin okazał się również najsilniejszy ze wszystkich uczestników mistrzostw, ustanawiając rekord świata w wyciskaniu sztangi leżąc.

Mistrzostwa Świata w wyciskaniu sztangi leżąc odbyły się 6 października w miejscowości Herzberg w Niemczech. To najważniejsza impreza sportowa federacji WUAP. W tym prestiżowym wydarzeniu udział wzięło ponad 150 zawodników z całego świata. Wśród nich nie mogło zabraknąć najlepszego polskiego zawodnika – Michała Rudzińskiego.

Zawodnik z Olsztyna zdobył tytuł Mistrza Świata w kategorii 140+, jednakże największym jego osiągnięciem było zdobycie tytułu OPEN ABSOLUT w formule RAW z nowym rekordem świata i Europy federacji WUAP, tj. 290 kg. W tej kategorii klasyfikowani są wszyscy zawodnicy z poszczególnych wag, co oznacza, że olsztynianin odebrał również medal najsilniejszego ze wszystkich zawodników biorących udział w Mistrzostwach Świata.

Michał Rudziński reprezentuje olsztyński klub Sukces Olsztyn. Ma na swoim koncie takie tytuły w wyciskaniu sztangi leżąc jak: Mistrz Europy 2015, Mistrz Polski 2016 oraz 2014. Ponadto jest jedynym Polakiem, który wycisnął na oficjalnych zawodach największy ciężar.

Więcej informacji na oficjalnym fanpage zawodnika:
https://www.facebook.com/Micha%C5%82-Rudzi%C5%84ski-Barbell-Bench-Press-395625713954162/
2016-10-10 00:53, Agnieszka Rudzińska

Więcej informacji znajdziesz na Olsztyn24