Olsztyn24 - https://www.olsztyn24.com/
Ta książka jest do czytania

Prof. Stanisław Achremczyk podpisuje swoją książkę
Bibliografia Olsztyna wzbogaciła się o kolejną pozycję. W piątkowy (28.10) wieczór w restauracji Villa Pallas wydawnictwo „Wers” Tomasza Śrutkowskiego zaprezentowało nadspodziewanie licznie zgromadzonej publiczności najnowszą książkę prof. Stanisława Achremczyka - „Olsztyn - stolica Warmii i Mazur”.

- Ta książka jest o Olsztynie i jego mieszkańcach - mówi prof. Achremczyk.  - Obejmuje okres od czasów poprzedzających powstanie miasta do chwili, kiedy ponownie w Olsztynie ruszyły tramwaje, czyli do czasów jak najbardziej współczesnych.

Starannie wydana pozycja ma nieco ponad 300 stron, chociaż początkowo autor i wydawca planowali nieco mniejszą objętość.

- Ta książka ma być do czytania, a jej objętość jest taka, żeby nie zniechęcała do sięgnięcia po nią - tłumaczy autor. - Grube, opasłe tomy już pisałem. Nie każdy to przeczyta, a to jest książka dla kolejnych pokoleń olsztynian, by przeczytali cokolwiek o swoim mieście.

Jak zapewnia prof. Achremczyk, w książce opisane są fakty doskonale już znane olsztynianom, jak i takie, o których dotychczas nie słyszeliśmy.

- Jest też trochę ironii, żartów, śmieszności czy tzw. smaczków - mówi profesor Achremczyk. - Bo życie w Olsztynie nie polegało na cierpieniu, ale przede wszystkim na radości. I tych radości, codzienności, uśmiechów w Olsztynie było co niemiara - zapewnia profesor.

Promocja książki „Olsztyn - stolica Warmii i Mazur” zbiega się z przypadającą na 31 października 663. rocznicą powstania Olsztyna. Jest 99. książką wydaną przez Tomasza Śrutkowskiego i jego wydawnictwo „Wers”. Pozycja jest już dostępna w księgarniach, a dzisiaj, podczas promocyjnego wieczoru można było ją kupić w promocyjnej cenie, dodatkowo - można było uzyskać autograf autora.
2016-10-28 21:18, waclawbr

Więcej informacji znajdziesz na Olsztyn24