Olsztyn24 - https://www.olsztyn24.com/
Święto Zmarłych i Nagrobki na koncercie w sali kameralnej amfiteatru

Święto Zmarłych (fot. Bernard Wawrzyniewicz - wszystkie)

W sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena wystąpiły wczorajszego (28.10) wieczoru dwa zespoły - Święto Zmarłych i Nagrobki. Na upiornie nostalgiczny koncert zaprosił olsztynian Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Zespół Święto Zmarłych tworzą umarli muzycy toruńskiego podziemia. Muzyka grupy, biorąca się z przekory i trupiego jadu, obfituje w dość żywotne odniesienia do psychodelii, folku, bluesa czy techno. W 2015 roku ukazał się debiutancki album zespołu „Pośpiewaj ze mną”. W tym roku kolejny, zatytułowany „Jak się bawicie”, którego znaczna część została zarejestrowana w jednym z mazurskich gospodarstw. Poszczególne partie nagrywano w piwnicy i stodole. Pojawiły się również nagrania terenowe, które znacznie poszerzyły zakres brzmieniowy nowych kompozycji.

Duet Nagrobki tworzą Maciej Salamon (gitara, śpiew) i Adam Witkowski (perkusja, śpiew). Jak podpowiada nazwa grupy – teksty piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu. W tej materii zespół jest bardzo konsekwentny. Natomiast muzyka jest mieszanką wielu wpływów – od starego polskiego big beatu, przez gitarowy noise, zimną falę, po wczesny black metal. W grudniu 2015 roku band wydał drugą płytę zatytułowaną „Stan Prac”.


2016-10-29 11:55, d./k

Więcej informacji znajdziesz na Olsztyn24