Olsztyn24 - https://www.olsztyn24.com/
MOK zaprasza na muzyczny weekend

 

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na muzyczny weekend - koncertowe wieczory czekają fanów muzyki w piątek (2.12) i sobotę (3.12).

Garściami czerpie z różnych tradycji, a mimo to jego muzyka pozostaje na wskroś autorska. O kim mowa? 2 grudnia o godz. 20.00 w sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena wystąpi KRÓL.

Błażej Król to jedna z najciekawszych postaci polskiej sceny alternatywnej ostatnich lat. Odkąd wdarł się do masowej świadomości jako wokalista i gitarzysta duetu UL/KR, płyty z jego udziałem regularnie lądują na czołowych miejscach w corocznych podsumowaniach.

Rozpoznawalny od pierwszej chwili wokal oraz teksty należące do ścisłej czołówki w rodzimej muzyce - elementy te odnajdziemy zarówno na pierwszej płycie „Nielot” oraz nagranym w ubiegłym tym roku dla Kayaxu „Wiju”. Olsztyński koncert będzie idealną okazją do bliższego spotkania z twórczością Króla zaprezentowaną na jego najnowszej płycie „Przez Sen”. Nie zabraknie też kawałków znanych z poprzednich krążków Błażeja, takich jak „Szczenię” czy „Powoli”.

Koncert odbędzie się w ramach programów Olsztyńskie Obserwatorium Kultury oraz Slow Life Music Festival.

Bilety w cenie 20 zł do kupienia:
Informacja Kulturalna, ul. Dąbrowszczaków 3 (pn.-pt. 11:00-17:00)
Galeria Rynek, ul. Stare Miasto 24/25 (wt.-nd. 11:00-17:00)
bilety.mok.olsztyn.pl

Pełne szorstkiej, męskiej liryki piosenki. Ściskają za gardło, porywają do tańca. 3 grudnia o godz. 19.00 w sali kameralnej  amfiteatru wystąpi zespół Hard Times. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Olsztyńskie Dobranocki Bluesowe.

Hard Times to trzech muzycznych gentlemanów z Krakowa, grających trochę bluesa, trochę folku, trochę na smutno o miłości i trochę na wesoło o urokach życia. Grają piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło lub porywające do tańca.

Są często zapraszani na międzynarodowe festiwale. Nikt wcześniej nie mieszał gospel z flamenco czy bluesa z krakowską balladą. Pomimo tej stylistycznej niejednoznaczności, Łukasz Wiśniewski w ankiecie czasopisma „Twój Blues” został uznany za Harmonijkarza Roku 2011, a Piotr Grząślewicz za Gitarzystę Roku 2011. Niewiele później album „Trio” zdobył tytuł Płyty Roku 2012 w plebiscycie portalu bluesonline.pl.

Współorganizacja: Galeria Sowa

Bilety w cenie 20 zł do kupienia:
Informacja Kulturalna, ul. Dąbrowszczaków 3 (pn.-pt. 11:00-17:00)
Galeria Rynek, ul. Stare Miasto 24/25 (wt.-nd. 11:00-17:00)
bilety.mok.olsztyn.pl

Zapraszamy!


2016-11-30 17:57, d.

Więcej informacji znajdziesz na Olsztyn24