Olsztyn24 - https://www.olsztyn24.com/
Studenci Wydziału Sztuki UWM mają własną galerię i nowe miejsce spotkań

Otwarcie galerii na wesoło

Na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie było dzisiaj (30.11) wesoło. Studenci świętowali otwarcie swojej galerii i nowego miejsca spotkań - „Kantciapy”.  

Otwarcia galerii, która mieści się w holu głównym siedziby wydziału przy ul. Szrajbera dokonali dziekan Wydziału Sztuki prof. Benedykt Błoński, prodziekan dr Grażyna Kobrzeniecka-Sikorska i reprezentująca studentów Anna Pacanowska.

Otwarcie połączono z wernisażem pierwszej wystawy „Być albo nie być. Czacha dymi”, na której zaprezentowano prace plastyczne studentów Wydziału Sztuki i przyjaciół. W programie wydarzenia były także recitale duetu Ostatni Karnawał oraz grupy Trzecie Piętro.

Nie mniej ważnym faktem dla świętujących było również oficjalne otwarcie „Kantciapy” - studenckiego miejsca spotkań. Przygotowali je własnoręcznie, przy wsparciu m.in. kadry dydaktycznej i dyrektora Bursy nr 3 w Olsztynie, który przekazał braci studenckiej meble niezbędne do wyposażenia miejsca.

Jak mówią żacy, dzisiejsze wydarzenie to tylko początek, ponieważ zyskali nie tylko miejsce do studenckiej integracji, ale przede wszystkim miejsce, w którym mogą zaprezentować swoją twórczość i zaprosić olsztynian do obcowania z nią na co dzień.


2016-11-30 21:21, D.

Więcej informacji znajdziesz na Olsztyn24