Na torze Kormoran wyłoniono mistrzów regionu w kartingu

Mistrzostwa Warmii i Mazur w kartingu (fot. mat. pras.)

Rozgrywka została podzielona na trzy etapy. Pierwszy trwał blisko miesiąc i polegał na zdobywaniu jak najlepszych czasów okrążeń. W drugim etapie - wyścigach eliminacyjnych, wystartowało 15. najszybszych kierowców, którzy walczyli o miejsca w finałowej ósemce.

W finale zawodnicy wzięli udział w sesji Super Pole oraz trzech punktowanych wyścigach na dystansie 12. okrążeń każdy. Rywalizacja była zacięta do tego stopnia, że do ostatniego wyścigu nie było jednoznacznego lidera klasyfikacji. Ostatecznie Mistrzem Warmii i Mazur w Kartingu został Przemysław Budziszewski, I Wicemistrzem Warmii i Mazur został Czesław Kochanowski, a II Wicemistrzem Warmii i Mazur Grzegorz Całkowski.

Uczestnicy finału ścigali się gokartami duńskiej firmy Dino z silnikami Honda GX200. Podczas zawodów finałowych, w celu wyrównania szans obowiązywało wyrównanie wagowe kartów.

Najlepsi zawodnicy otrzymali tytuły mistrzowskie oraz atrakcyjne nagrody w tym m.in.: weekend dla dwojga w Zalesie Mazury Active Spa, Skodę Superb na weekend z pełnym zbiornikiem paliwa, pakiety auto detailingowe i akcesoria samochodowe.

2016-12-13 00:56, inf. pras.