Mistrzyni Polski w lekkoatletyce jest z Dywit!

Alicja Potasznik na najwyższym stopniu podium

Klub lekkoatletyczny z Dywit przyzwyczaił już swoich kibiców i mieszkańców Gminy Dywity do udanych startów i medali mistrzostw Polski, a nawet Europy (srebro mistrzostw Europy w sztafecie szwedzkiej zdobyła w 2016 roku Alicja Potasznik - red.). Nie inaczej było podczas Halowych Mistrzostw Polski juniorów i kadetów, które zostały rozegrane w najlepszej obecnie polskiej hali lekkoatletycznej w Toruniu. Po znakomitych eliminacjach, w których Alicja pobiła rekord życiowy, apetyty przed finałem były duże. Alicja po raz kolejny nie zawiodła i wygrała bieg finałowy z kolejnym rekordem życiowym 24,97 sek. zdobywając złoto i tytuł halowej mistrzyni Polski kadetek w biegu na 200 metrów!

- To pierwszy złoty medal mistrzostw Polski w historii naszego klubu! - cieszy się Szymon Niestatek, trener klubu Asy Dywity. - Alicja po emocjonującej walce zwyciężyła z rywalkami.

Dopełnieniem udanego startu było znakomite czwarte miejsce w biegu na 200 metrów w kategorii juniorów starszej z sióstr Potasznik - Pauliny. Do brązowego medalu zabrakło zaledwie piętnaście setnych sekundy, czyli kilkunastu centymetrów! Pozostaje niedosyt, ale właśnie taki jest sport ze swoim pięknem i dramatyzmem. Jak mówi trener, zawodniczki z Dywit zbudowały formę na mistrzostwa Polski podczas zgrupowania w górach oraz na intensywnym zgrupowaniu w Spale.

- Co prawda z powodu pogody i warunków zimowych nie zrealizowaliśmy do końca planu treningowego, tym bardziej jestem zadowolony z wyników i formy obu zawodniczek - mówi Szymon Niestatek. - Chcę przy okazji podziękować wszystkim osobom, które wsparły nasz wyjazd do Torunia.

Teraz przed dywickimi mistrzyniami chwila odpoczynku, a pod koniec lutego ruszą przygotowania do sezonu letniego na otwartych stadionach. Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie w Polsce Gminy Dywity.

2017-02-13 15:30, UG Dywity