Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w szabli

Cezary Białecki

Pierwszy dzień zawodów rozpoczął się od walk indywidualnych. Czarek walczył bardzo dobrze w walkach grupowych. Na stoczonych 12 walk wygrał 10. Dało mu to pewny awans do fazy pucharowej.

Dwie pierwsze walki pucharowe były bardzo wyrównane, ale wygrane przez Czarka. Zwycięstwa dały mu awans do najlepszej ósemki turnieju.

Walkę o medal Czarek stoczył z reprezentantem Polski seniorów, zawodnikiem z Poznania. Czarek minimalnie przegrał (15:12) i ostatecznie w mistrzostwach zajął 7. miejsce.

Drugi dzień to walki drużynowe. Drużyna Czarka, MUKS Victor Warszawa, walczyła rewelacyjnie. Pokonując AZS AWF Katowice i KKSZ Konin II, znalazła się w finale mistrzostw. Tu przeciwnikiem był KKSZ Konin. Niestety, nie udało się zdobyć złotego medalu, ale II miejsce w tak prestiżowym turnieju jest wielkim osiągnięciem Czarka, który ma już sześć medali z Mistrzostw Polski, z różnych kategorii wiekowych. Tym samym Czarek jest jednym z bardziej utytułowanych szablistów z Warmii.

2017-03-27 22:34, Grzegorz Białecki