Olsztyn24 - https://www.olsztyn24.com/
Posłowie PO o prawie wodnym, ochronie zabytków i Amber Gold

Posłowie Anna Wasilewska i Janusz Cichoń

Warmińsko-mazurscy posłowie Platformy Obywatelskiej Anna Wasilewska i Janusz Cichoń zaprosili dzisiaj (3.07) dziennikarzy na cotygodniową konferencję prasową w celu omówienia bieżących wydarzeń i prac sejmowych. Tematem spotkania były nowelizacje prawa wodnego, ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz powiązania SKOK-ów z Amber Gold.

Anna Wasilewska skomentowała nowelizację ustawy o ochronie zabytków zwiększającą uprawnienia generalnego konserwatora zabytków oraz zmieniającą tryb powoływania konserwatorów wojewódzkich. Posłanka jest zdania, że wprowadzone zmiany są kolejnym krokiem rządzących do centralizacji władzy.

Janusz Cichoń natomiast odniósł się do procedowanej obecnie nowelizacji prawa wodnego. Zdaniem posła, proponowane zmiany mające usprawnić gospodarkę wodną będą miały negatywne skutki, jak m.in. dodatkowe koszty, które w ostatecznym rozrachunku spowodują wzrost cen i uderzą obywateli po kieszeniach. PO optuje również za stworzeniem w Olsztynie i Koszalinie Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej, które miałyby zostać utworzone razem z zaproponowanymi przez Prawo i Sprawiedliwość (w Rzeszowie i Lublinie).

Poseł krytycznie skomentował również obecną sytuację w SKOK i konsekwencje, jakie rodzi ona zarówno dla budżetu, jak i osób, których oszczędności są zagrożone. Podkreślił również, że to dzięki kasom i PiS, które trzymało nad nimi pieczę doszło do powstania Amber Gold.

Więcej na ten i pozostałe tematy w zapisie wideo konferencji.


2017-07-03 22:07, D.

Więcej informacji znajdziesz na Olsztyn24