Olsztyn24 - https://www.olsztyn24.com/
Czytaj graj, pamiętaj - chwila relaksu z książką i nie tylko w WBP

Bibliotekarze zaprosili do wspólnej zabawy na starówce

Gospodarze zabawy zaproponowali olsztynianom i turystom rozbudzenie w sobie - trochę przez zabawę, trochę przez naukę - pasji do poznawania naszego regionu i odkrywania tajemnic Olsztyna. Przybliżali także zbiory biblioteki związane z regionem.

W ramach gry „Olsztyńskie memorki” czy „Herby naszych miast” można było sprawdzić swoją spostrzegawczość, a podczas zabawy bierkami regionalnymi - swoją sprawność. Przygotowano także zagadki związane z regionem przy wykorzystaniu dawnych zabaw podwórkowych. Dla miłośników nowych technologii Pracownia Regionalna przygotowała natomiast QR kody do Bibliografii Warmii i Mazur. Na każdego uczestnika, który wziął udział w zabawie, czekały nagrody książkowe.

W ramach zabawy promowano również nowy nowy sezon wydawniczy czasopisma kulturalno-literackiego VariArt wydawanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Areszt Sztuki przy współudziale finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Można było otrzymać najświeższe wydanie kwartalnika oraz sprawdzić, czy stare sposoby komunikacji wciąż działają.

Redakcja VariArt o nowym numerze:

W nowym sezonie wydawniczym wracamy do numerów tematycznych. Na pierwszy ogień - komunikacja. Zagadnienie tak znane, jak i trudne do uchwycenia. Słownikowa definicja mówiąca o tym, iż mamy do czynienia z przekazywaniem i odbieraniem informacji w bezpośrednim kontakcie z drugą osobą stała się dziś nieco nieaktualna. Pokażemy zatem, jak naszą komunikację zmienił Internet i media. Czy nowe środki przekazu ułatwiły czy utrudniły proces porozumiewania się opowie Emilia Woronowicz i Piotr Karkoszka. Monika Kowalewska sprawdzi, czy język poróżnił pokolenia bardziej niż zwykle? Olsztyńscy dziennikarze Ireneusz St. Bruski, Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz i Robert Lesiński odpowiedzą na pytanie, czy życie w świecie analogowym jest jeszcze możliwe oraz jak dziś wygląda praca w tym zawodzie? Nie zabraknie także tradycyjnego wywiadu: z Ireną Telesz rozmawia Krzysztof D. Szatrawski a z Wiesławą Ziółkowską − Iwona Bolińska-Walendzik. Komunikacja to także spotkania kulturalne i sztuka, dlatego o ciekawych wydarzeniach dowiemy się z relacji Justyny Artym i Krzysztofa D. Szatrawskiego oraz galerii prac Edy Yukov. A do tego proza w wydaniu Bobbego B. Barlowa, Jakuba Michalczenia, Teresy Dwórznik-Romańskiej i Vadima Mesyatsa oraz poezja Jana Strządały, Inezy Juzefy Janonė i Lidii Šimkutė. O inne konteksty komunikacji zadbała Paulina Wakar.


2017-07-20 18:39, D.

Więcej informacji znajdziesz na Olsztyn24