W Miłkach całe podium dla kolarzy z Olsztyna

Wyścig kolarski w Miłkach

W niedzielnym (13.08) wyścigu w powiecie giżyckim brały udział wszystkie kategorie wiekowe - od najmłodszych, dopiero zaczynających w szkółkach przygodę z kolarstwem, aż po osiemdziesięciolatków. Zawodnicy Michelin Bloomnet Team rywalizowali w M30 i M60. Uczestnicy startowali z Miłek na wysokości stadionu, jadąc następnie w kierunku miejscowości Staświny i Lipowy Dwór.

I właśnie w M30 kolarze MBT zajęli wszystkie miejsca na podium. Najszybciej trasę liczącą 88 km (osiem okrążeń) pokonał Łukasz Dudko, czyli - przypomnijmy - trzeci zawodnik ubiegłotygodniowego Memoriału Stanisława Królaka w Warszawie wśród amatorów. W Miłkach uzyskał czas 2:04:04, minimalnie wygrywając z Radomirem Chmielem, który uciekał razem z nim przez ponad połowę dystansu. Trzeci, Sylwester Matusiak, finiszował natomiast z grupy. Co ciekawe, do końca o podium walczył jeszcze jeden członek grupy Marek Trzeszczkowski, który zajął ostatecznie 5. miejsce.

Kolejne już miejsce na podium w ostatnich tygodniach wywalczył również Kazimierz Mydło. Najstarszy zawodnik olsztyńskiego teamu był w niedzielę drugi w kategorii M60. On trasę o długości 55 km pokonał w czasie 1:24:30. Wygrał Marek Molfa z Grupy Kolarskiej „Gryf” w Tczewie.

2017-08-14 15:32, Rafał Bieńkowski