Solidna jazda olsztynian na mistrzostwach świata we Francji

Gran Fondo UCI

Finał MŚ UCI Gran Fondo rozgrywany był od czwartku do niedzieli w południowej Francji, w Albi niedaleko Tuluzy. Michelin Bloomnet Team reprezentowali tam Patryk Badura i Marcin Wojtal. Obaj walczyli ostatniego dnia w kategorii 35-39 lat (trasa 155 km). Na starcie stanęło 189 zawodników.

- Cały wyścig przejechaliśmy razem w czołówce. Decydująca akcja zawiązała się 20 km przed metą, gdzie odjechało dwóch zawodników. Pozostała grupa walczyła już tylko o najniższy stopień podium. Na kilometr przed metą w walce o najlepszą pozycję na finisz kraksę zaliczył Patryk. Wypadek zdarzył się jednak w strefie ochronnej i sędziowie zaliczyli czas całej grupy - relacjonują nasi zawodnicy.

Więcej szczęścia miał Marcin Wojtal, który zajął solidne 33. miejsce. Kategorię wygrał Francuz Jean-Marc Maurin (03:53:32) przed Portugalczykiem Carlosem Gomesem i kolejnym reprezentantem gospodarzy Fabienem Fraissignesem.

Pozostali kolarze MBT walczyli w kraju. Konkretnie na trasie I Ogólnopolskiego Wyścigu O Puchar Wójta Gminy Wąpielsk. W woj. kujawsko-pomorskim wystartowało pięcioro zawodników grupy i wszyscy stanęli na podium w swoich kategoriach. W M30 najszybszy był Marek Trzeszczkowski przed Łukaszem Dudko, a w M20 pierwsze miejsce zajął Jacek Sargalski. Wszyscy mieli do pokonania 92 km. Z kolei na dystansie 46 km Kazimierz Mydło wygrał w M60, a Barbara Badura stanęła na trzecim stopniu podium w K30.

2017-08-28 20:31, Rafał Bieńkowski