Olsztyn24 - https://www.olsztyn24.com/
Wielu zainteresowanych wybudowaniem elektrociepłowni w Olsztynie

 

Drugim, niezbędnym elementem projektu jest zagospodarowanie frakcji energetycznej wytwarzanej z odpadów komunalnych przez Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie oraz pozostałe zakłady na terenie województwa.

Mając na względzie powyższe okoliczności, MPEC podjął kroki zmierzające do najszybszego wszczęcia nowego przetargu na wybór wykonawcy. Aby jednak uzyskać możliwie najkorzystniejsze oferty, które będzie można zaakceptować, władze spółki postanowiły powtórnie przeanalizować podejście do modelu organizacyjnego przedsięwzięcia, tak aby dostosować je do obecnych uwarunkowań rynkowych.

W tym celu, jeszcze przed wszczęciem formalnej procedury przetargowej, MPEC zdecydował się na przeprowadzenie dialogu technicznego. Dialog techniczny jest procedurą przewidzianą w Ustawie Prawo Zamówień Publicznych, która przeprowadzana jest przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia w celu uzyskania informacji od potencjalnych wykonawców, doradców i innych podmiotów zainteresowanych w zakresie niezbędnym do przygotowania opisu przedmiotu zamówienia, specyfikacji istotnych warunków zamówienia lub określenia warunków przyszłej umowy.

5 września 2017 r. na stronach BIP MPEC zamieścił ogłoszenie o wszczęciu dialogu technicznego, a termin składania zgłoszeń upłynął 20 września 2017 r. Ogłoszenie spotkało się z dużym odzewem. W wyznaczonym terminie wpłynęły 32 zgłoszenia od niżej wymienionych podmiotów:

1. TIRU SA
2. Babcock & Wilcox Vølund A/S
3. SKT Sp. z o.o.
4. EEW Energy from Waste Polska Sp. z o. o.
5. Veolia Energia Polska SA
6. ITPOK Gdańsk Sp. z o. o.
7. BUDIMEX S.A.
8. Mostostal Warszawa S.A.
9. ENERIS Ochrona Środowiska Sp. z o.o.
10. SUEZ Polska Sp. z o.o.
11. PGNiG TERMIKA SA
12. SFW Energia Sp. z o.o.
13. GETEC Polska Sp. z o.o.
14. Doosan Lentjes GmbH
15. ASTALDI S.p.A.
16. REMONDIS Sp. z o.o.
17. RAFAKO S.A.
18. MVV Umwelt GmbH
19. Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o.
20. ENERGA Wytwarzanie SA
21. CHEMOSERVIS-DWORY S.A.
22. SBB ENERGY S.A.
23. Gülermak Ağır Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.S. Oddział w Polsce
24. PAUL WURTH ENERGY s.r.l.
25. A.S.A. Eko Polska Sp. z o. o.
26. Valmet Technologies Oy
27. Keppel Seghers Belgium NV
28. Abengoa Energia S.A.
29. NOVAGO Sp. z o. o.
30. China Everbright International Limited
31. Constructiones Industrielles Da La Mediterranee Cnim
32. CEZ SKAWINA S.A.

Aktualnie dialog prowadzony jest w formie indywidualnych spotkań z uczestnikami dialogu według jednolitego scenariusza. MPEC zakłada, że do 16 października 2017 r. zostanie zakończona pierwsza runda spotkań, po czym wszystkie podmioty, które zgłosiły się do dialogu zostaną zaproszone do udziału w drugiej rundzie spotkań. Zakończenie dialogu technicznego nastąpi z końcem października br., po czym spółka przystąpi do prac nad dokumentacją przetargową, aby jeszcze w bieżącym roku ogłosić postępowanie przetargowe.

MPEC podkreśla, że udział lub brak udziału w dialogu technicznym w żadnym wypadku nie ogranicza zainteresowanym wykonawcom możliwości ubiegania się o zamówienie w planowanym postępowaniu przetargowym. Uczestniczenie w dialogu technicznym ma charakter niezobowiązujący dla stron i nie powoduje żadnych preferencji dla wykonawców w nim uczestniczących.


2017-10-05 21:14, inf. pras. MPEC

Więcej informacji znajdziesz na Olsztyn24