Olsztyn24 - https://www.olsztyn24.com/
W sobotę Szlachetna Paczka otworzy bazę z historiami rodzin

(fot. archiw. Szlachetnej Paczki - wszystkie)

Szlachetna Paczka to oryginalny polski pomysł i zarazem unikalny w skali świata system precyzyjnej, mądrej pomocy, zorganizowany na tak dużą skalę. Dzięki zaangażowaniu tysięcy wolontariuszy łączy rodziny, które znajdują się niezawinionej biedzie, z darczyńcami, którzy mogą i chcą im pomóc.

Szlachetna Paczka działa od 2001 roku. Podczas poprzedniej edycji łączna wartość materialna przekazanej pomocy przekroczyła 47 mln zł. W tym roku 11 100 wolontariuszy odwiedziło już ponad 33 tysiące rodzin. Organizatorzy szacują, że podczas XVII edycji Szlachetnej Paczki liczba rodzin włączonych do projektu przekroczy 20 tysięcy.

Wolontariusze, którzy spotykają się z rodzinami, poznają ich historie i określają, jaka pomoc da im szansę na trwałe wyjście z trudnej sytuacji i będzie dla nich impulsem do zmiany. W sobotę 18 listopada o 9.00 na stronie www.szlachetnapaczka.pl udostępniona zostanie baza zawierająca opisy rodzin. Każdy, kto na nią wejdzie, będzie mógł przeczytać ich historię, poznać ich najpilniejsze potrzeby i wybrać rodzinę, której pomoże, przygotowując dla niej paczkę. Wolontariusze przekażą ją rodzinom podczas Finału Szlachetnej Paczki - 9-10 grudnia.

- Nikt na świecie nie pomaga w ten sposób - mówi ks. Jacek Wiosna Stryczek, twórca Szlachetnej Paczki. - To rewolucyjna formuła. Bo Paczka pomaga nie tylko biednym, ale również bogatym. Stwarzamy darczyńcom możliwość, by naprawdę mądrze się zaangażowali. I to działa.

Wsparcie dla wybranej przez siebie rodziny i przygotowanie dla niej PACZKI zapowiedzieli w tym roku m.in. Prezydent Andrzej Duda z małżonką, piłkarze reprezentacji Polski czy narodowa drużyna skoczków narciarskich.

Szlachetna Paczka ma zasięg ogólnopolski, a jej wolontariusze działają w 645 rejonach na terenie całego kraju. 18 listopada, w dzień otwarcia bazy rodzin, we wszystkich miastach wojewódzkich odbędą się również uroczyste marsze z udział wolontariuszy. W województwie warmińsko-mazurskim marsz rozpocznie się o godz. 12:00 przy moście Św. Jana w Olsztynie, a następnie przejdzie ulicami Starego Miasta do miejsca finałowego wydarzenia - sceny staromiejskiej.

- Będziemy manifestować to, że lubimy ludzi - tłumaczy ks. Stryczek, który weźmie udział w marszu w Warszawie. - Dokonujemy rewolucji, ale to jedyna rewolucja, w której nie ma ofiar. Tworzymy historię, bo wydobywamy z ludzi piękno. Nie chodzi jedynie o to, kim ludzie są, ale kim mogą się stać. Bo zaangażować się możesz w każdej chwili. Możesz być wolontariuszem, możesz być darczyńcą, możesz być kierowcą, który przewiezie paczkę. Po prostu dołącz i rób to razem z nami.


2017-11-17 09:13, inf. pras.

Więcej informacji znajdziesz na Olsztyn24