Kozłowski i Malgrem najlepsi w Pucharze Polski juniorów w Koninie

- Wszyscy nasi zawodnicy to juniorzy młodsi. Takie starty do doskonała okazja na zebranie doświadczenia - mówi Adam Sobczyk trener UKS Hajduczek Olsztyn.

Pierwsi zmagania rozpoczęli chłopcy (59 szablistów), w tym zawodnicy UKS Hajduczek: Mikołaj Jurkiewicz, Piotr Kozłowski, Filip Kusak i Krzysztof Rychta. Po dwóch eliminacjach grupowych do fazy play off zakwalifikował się jedynie Piotr Kozłowski. Jednak w walce o wejście do grona 32 najlepszych zawodników przegrał z Ksawerym Czajkowskim (Kolejarz 24 Katowice) 11:15, zajmując ostatecznie bardzo dobre 35. miejsce.

W Pucharze Polski startował również wychowanek UKS Hajduczek Olsztyn, a obecnie zawodnik MUKS Victor Warszawa, pochodzący z Barczewa - Cezary Białecki. Czarek po wygranych w pucharach z: Ksawerym Czajkowskim (Kolejarz 24 Katowice) 15:11 i Szymonem Hryciukiem (Pałac Młodzieży Katowice) 15:9 znalazł się w gronie najlepszych 8 zawodników Pucharu Polski. Tu jednak, w walce o półfinał, uległ późniejszemu zwycięzcy turnieju Karolowi Lademannowi (AZS AWF Warszawa) 12:15, zajmując ostatecznie 5. miejsce.

Jako drugie rywalizowały dziewczęta, w tym zawodniczki UKS Hajduczek Olsztyn - Weronika Borkowska i Klaudia Malgrem oraz z UKS Riposta Olsztyn - Aleksandra Romańczyk i Dominika Trager.

Jedynie Aleksandra Romańczyk i Klaudia Malgrem zakwalifikowały się do play off. Ze względu na małą liczbę zawodniczek, już w pierwszych walkach pucharowych szablistki rywalizowały o wejście do grona 16. najlepszych szermierzy turnieju. Swoją pierwszą walkę pucharową przegrała Romańczyk z Agatą Marciniak (O.Ś. AZS Poznań) 8:15. Malgrem wygrała pierwszy puchar z Anną Łukasik (TMS Sosnowiec) 15:11, ulegając w kolejnym Alicji Papuzińskiej (KKSZ Konin) 14:15. Klaudia zajęła ostatecznie doskonałe 15. miejsce.

- Cieszy fakt, że to już kolejny puchar juniorów, na którym punktują zawodnicy UKS Hajduczek. Każdy taki start to zdobywanie doświadczenia turniejowego, możliwość rywalizowania z najlepszymi zawodnikami w Polsce w wyższej kategorii wiekowej. Gratuluję sukcesu Klaudii i Piotrowi - podkreśla Adam Sobczyk.