22:49 15 czerwca 2024 Imieniny: Jolanty, Bernarda

Karol Dempich | 2007-11-03 23:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Mazowsze za słabe na Dumę Warmii

Piłkarze OKS-u 1945 Olsztyn bez większych problemów rozprawili się z zespołem Mazowsza Grójec. W spotkaniu rozegranym w ramach 14. kolejki rozgrywek piłkarskiej III ligi olsztynianie zwyciężyli 3:1.

Przed meczem olsztyńscy kibice zorganizowali przemarsz spod Urzędu Miasta pod stadion przy al. Piłsudskiego. Chcieli w ten sposób wyrazić swą dezaprobatę m.in. z powodu małego zainteresowania klubem wśród miejskich władz. Przede wszystkim jednak pragnęli pokazać swe przywiązanie do ukochanego zespołu oraz to, jak bardzo zależy im na powrocie do historycznej nazwy, pod którą olsztyńska drużyna odnosiła największe sukcesy na krajowej arenie.

Na obiekcie przy al. Piłsudskiego zebrało się łącznie ok. 1,5 tysiąca widzów. Piłkarze OKS-u wybiegli na boisko w nieco innym składzie niż w ostatnich kilku spotkaniach. Zmiana dotyczyła głównie linii pomocy, gdzie pauzującego za nadmiar żółtych kartek Grzegorza Lecha zastąpił Kamil Graczyk. Piłkarz, który przed tygodniem obchodził swoje dwudzieste urodziny, po raz pierwszy od prawie miesiąca pojawił się w wyjściowej jedenastce zespołu. Na boisku pojawił się również Daniel Michałowski, za którego w poprzednim spotkaniu w podstawowym składzie wystąpił Sebastian Spychała, a także Łukasz Harmaciński, dla którego był to dopiero czwarty w tym sezonie występ od pierwszej minuty spotkania. Tym razem na ławce rezerwowych zasiadł Marek Śnieżawski, który od momentu kontuzji Pawła Łukasika cieszył się nieco większym zainteresowaniem trenera niż Harmaciński.

Pojedynek rozpoczął się od przewagi olsztynian, którą piłkarze udokumentowali już w 7. minucie meczu. Do pustej bramki rywali trafił wówczas Jacek Gabrusewicz. 33. minuta spotkania przyniosła niespodziewaną kolej rzeczy. Po strzale z dystansu Przemysława Łaskiego goście zdołali wyrównać. Więcej bramek w pierwszej połowie spotkania już nie padło.
Druga odsłona meczu przyniosła kolejne gole, tym razem jednak już tylko dla zespołu gospodarzy. Na 2:1 podwyższył w 57. spotkania Paweł Alancewicz, a wynik spotkania tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra ustalił najskuteczniejszy strzelec OKS-u w bieżących rozgrywkach, Łukasz Suchocki.

Zwycięstwo to dało zespołowi z Olsztyna fotel lidera. Sytuacja ta zapewne nie utrzyma się zbyt długo gdyż w niedzielę swoje spotkania rozegrają Ruch Wysokie Mazowieckie oraz Concordia Piotrków Trybunalski. Drużyny te jak dotąd wyprzedzały w tabeli olsztyński zespół. W przypadku ewentualnej porażki Ruchu i co najwyżej remisu Concordii, olsztynianie utrzymają prowadzenie w tabeli.

Kolejne, ostatnie w rundzie jesiennej spotkanie OKS 1945 Olsztyn rozegra na wyjeździe. W sobotę 10 listopada przeciwnikiem zespołu prowadzonego przez Andrzeja Nakielskiego będzie Nadnarwianka Pułtusk.

******

3 listopada 2007
OKS 1945 Olsztyn - Mazowsze Grójec 3:1 (1:1)
Bramki: Jacek Gabrusewicz 7’, Paweł Alancewicz 57’, Łukasz Suchocki 89’ - Przemysław Łaski 33’
Żółte kartki: Paweł Alancewicz (OKS) - Sergiusz Wiechowski (Mazowsze)
Sędziował: Michał Woś (Zamość)
Widzów: 1 500

OKS 1945: Grygorowicz, Frankowski, Zakierski, Aziewicz, Rzeźnikiewicz, Gabrusewicz (84’ Podhorodecki), Graczyk (82’ Śnieżawski), Alancewicz (71’ Wiśniewski), Michałowski (78’ Spychała), Suchocki, Harmaciński.
Mazowsze: Młodziński, Boryczka, Sarna, Wiechowski, Jaskólski, Złoch (32’ Bisaga), Ogórek (78’ Pakos), Kubiak, Milewski (46’ Wrzesiński), Solecki, Łaski.