Olsztyn24 - Miejski Portal Informacyjny, Olsztyn wiadomości, wydarzenia, ogłoszenia

www.Olsztyn24.com
strona używa plików cookie | więcej »
20:04
23 kwietnia 2014
Imieniny: Gerarda, Jerzego
R E K L A M A
P O L E C A M Y
Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
U R Z Ą D   M I A S T A   I N F O R M U J E
R E K L A M A

Co? Gdzie? Kiedy?

   Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych (sala nr 48) | Olsztyn, ul. Parkowa 1
» DKF „Za”: film „Vincent chce nad morze” «
Rozpoczęcie: Czwartek, 24-04-2014 o godz. 19:00, Zakończenie: Czwartek, 24-04-2014 ok. godz. 20:36
Bohater tytułowy to młody mężczyzna cierpiący na zespół Tourette’a. Poznajemy go w trakcie pogrzebu matki, która przegrała walkę z chorobą alkoholową. Zespół Tourette’a uniemożliwia chłopakowi normalne życie, a dla ojca jest źródłem kłopotów. Vincent zostaje oddany przez ojca do specjalistycznego ośrodka. Szykujący się do wyborczej walki polityk nie chce pozwolić, by dziwaczne zachowanie syna stało się sensacją medialną i popsuło mu wizerunek.

W ośrodku Vincent ma się nauczyć, jak żyć ze swoją przypadłością, bo wyleczyć się jej nie da. Vincent zaprzyjaźnia się z cierpiącą na anoreksję Marie oraz Alexem, który choruje na nerwicę natręctw. Pozornie trójka kompletnie odmiennych ludzi i niedobranych outsiderów odnajduje jednak wspólny język. Wkrótce kradną samochód przełożonej, która – wraz z ojcem Vincenta – wyrusza na ich poszukiwania. Tak rozpoczyna się droga nad morze. Podróż okaże się sposobem na poszukiwaniem miłości, przyjaźni, akceptacji czy normalności, a także zupełnie niespodziewanie skuteczną terapią.

Reżyseria: Ralf Huettner
Obsada: Florian David Fitz, Karoline Herfurth, Johannes Almayer, Heino Ferch.
Produkcja: Niemcy 2010, 96 min.
Gatunek: komediodramat
   Spichlerz MOK | Olsztyn, ul. Piastowska 13
» IV Przedszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych «
Rozpoczęcie: Piątek, 25-04-2014 o godz. 08:30, Zakończenie: Piątek, 25-04-2014 ok. godz. 15:00
IV Przedszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych „Fiku Miku w Teatrzyku”. Wyjątkowa impreza dla dzieci i nauczycieli, która bawi i inspiruje, zachęca do czytania i zabawy w teatr. | więcej »
   Siedziba AKT (DS1) | Olsztyn, ul. Kanafojskiego 3
» Start III Kortowskich Zawodów Autostopowych «
Rozpoczęcie: Piątek, 25-04-2014 o godz. 09:00, Zakończenie: Piątek, 25-04-2014 ok. godz. 10:00
Uczestnicy Kortowskich Zawodów Autostopowych zmierzą się z czasem i konkurentami na trasie Olsztyn-Wisła.
   I Liceum Ogólnokształcące | Olsztyn, ul. Mickiewicza 6
» Wręczenie absolwentom I LO świadectw ukończenia szkoły «
Rozpoczęcie: Piątek, 25-04-2014 o godz. 11:45, Zakończenie: Piątek, 25-04-2014 ok. godz. 14:00
Uroczystość wręczenia absolwentom I Liceum Ogólnokształcącego świadectw ukończenia szkoły.
Wydarzenie uświetni tradycyjna „Ostatnia Lekcja”.
Wykład dla abiturientów pt. „O tolerancji” wygłosi w tym roku Paweł Achranowicz.
   Galeria Stary Ratusz WBP | Olsztyn, ul. Stare Miasto 33
» Wernisaż wystawy fotograficznej pt.: „Croatio, iz duse te ljubim” «
Rozpoczęcie: Piątek, 25-04-2014 o godz. 17:00, Zakończenie: Piątek, 25-04-2014 ok. godz. 17:30
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Croatio, iz duše te ljubim” – Janusz Hosaja.

Współorganizator wystawy: Oddział Warmińsko-Mazurski Towarzystwa Chorwacja – Polska

Janusz Hosaja – lekarz medycyny, specjalista chorób wewnętrznych zajmujący się ultrasonografią, jedną z dziedzin diagnostyki obrazowej:

Fotografuję głównie w trakcie urlopów. Przywiezione z takich wypraw zdjęcia są najmilszą pamiątką pozwalającą „zatrzymać w kadrze” i przez to dłużej w pamięci podziwiane widoki, przeżywane chwile, przygody i spotkania.

Przedstawione na wystawie zdjęcia są efektem dwóch wyjazdów do Chorwacji z lat 2008 i 2011. Były to podróże wyjątkowe, o charakterze sentymentalnym ze względu na chorwackie korzenie mojej żony. Związane z tym emocje, ale też piękno krajobrazów i architektury, spotkania z rodziną i przyjaciółmi, wspaniała śródziemnomorska kuchnia, piękna muzyka sprawiły, że zapałałem do tego kraju „miłością od pierwszego wejrzenia”. Dlatego też z pełnym przekonaniem pozwolę sobie zatytułować tę wystawę za chorwacką Klapą Intrade „Croatio, iz duše te ljubim”.
   III Liceum Ogólnokształcące | Olsztyn, ul. Sybiraków 3nasz patronat
» OLSZTYN. AKTYWNIE! Boks «
Rozpoczęcie: Piątek, 25-04-2014 o godz. 17:00, Zakończenie: Piątek, 25-04-2014 ok. godz. 18:00
Trening bokserski. | więcej »
   Galeria Bakałarz WMBP | Olsztyn, ul. Żarskiej 2
» Wernisaż wystawy malarstwa Barbary Kowalewskiej «
Rozpoczęcie: Piątek, 25-04-2014 o godz. 17:00, Zakończenie: Piątek, 25-04-2014 ok. godz. 18:00
Wernisaż wystawy malarstwa Barbary Kowalewskiej „Z daleka i z bliska”.

Barbara Kowalewska – autorka kilkunastu wystaw indywidualnych i współautorka kilkudziesięciu ekspozycji zbiorowych w kraju i za granicą. Tematyka jej obrazów – ściśle związana z doświadczeniami z czasów dzieciństwa i współczesności – koncentruje się wokół świata przyrody. Natura, najwspanialszy mistrz przedstawień, poprzez oferowane przez siebie bogactwo barw i kształtów, inspiruje i najsilniej pobudza wyobraźnię malarki.

Wystawa w Galerii Bakałarz prezentuje zarówno przedstawienia pejzaży zapamiętanych z dalekich podróży, jak i bliskich sercu autorki rodzimych warmińsko-mazurskich krajobrazów. Widoki natury ujmowane są przez malarkę w dwóch perspektywach, z daleka i z bliska. W tym ostatnim przypadku ujawnia się szczególna fascynacja tajemniczymi obrazami, jakie można dostrzec tuż pod naszymi stopami, w kępie traw, w sączących się strumykach wody, w kamykach, kaskadach ziół, w tajemniczych korytarzach splątanych patyków, w szczelinach skał. To świat żyjący odrębnym, własnym życiem, który nie zawsze potrafimy dostrzec.
   CEiIK | Olsztyn, ul. Parkowa 1
» Spektakl „Burleska” «
Rozpoczęcie: Piątek, 25-04-2014 o godz. 18:00, Zakończenie: Piątek, 25-04-2014 ok. godz. 19:00
W lutym w CEiIK-u, przy okazji Walentynek, odbyła się premiera „Burleski”. Po sukcesie wydarzenia CEiIK zdecydował się je powtórzyć i w kwietniu zaprasza na kolejne trzy spektakle.

Burleska to teatralna forma tańca rewiowego, której tradycyjnymi elementami są kobiece ruchy, szyk i elegancja. Od zawsze przedstawienia tej formy sztuki miały silnie erotyczne podłoże. Burleska zawsze opierała się na grupowych tańcach, śpiewach i skeczach, młodych i skąpo ubranych aktorek, zwykle brunetek. Na scenie w CEiIK-u po raz kolejny wystąpią piękne tancerki i przystojni tancerze ubrani w szokujące kostiumy. Zaśpiewają i zatańczą do śmiałej choreografii. Widowisko będzie bardzo energetyczne i z pewnością przeniesie widza w kolorowy świat pełny seksapilu, żądzy i władzy nad kobiecością.

Spektakl „Burleska” jest przygotowany przez Grupę Estradową Flame z olsztyńskiej Szkoły FitDance.

Choreografia: Katarzyna Stocka
Przygotowanie wokalne: Natalia Kaczmarczik
Scenografia: Karolina Spiel
   Galeria Rynek MOK | Olszyn, ul. Stare Miasto 24/25
» Wernisaż wystawy fotografii Katarzyny Widmańskiej «
Rozpoczęcie: Piątek, 25-04-2014 o godz. 18:00, Zakończenie: Piątek, 25-04-2014 ok. godz. 19:00
Z cyklu Grzech patrzeć, przestępstwo nie zobaczyć: wernisaż wystawy fotografii Katarzyny Widmańskiej.

Olsztyn jest wart grzechu. By w nim żyć, potrzeba wielu zdrad: sprzeniewierzenia się pędowi na rzecz spokoju, zamiany wielkich pieniędzy na te jedynie konieczne do życia, porzuceniu „pożywnego” smogu dla powietrza wprost z leśnej fabryki czy rezygnacji z samotności dla obecności życzliwych ludzi, istniejących w realnym, nie fikcyjnym świecie. To, nie przymierzając, nic innego, jak przestępstwo wobec nijakości życia… Grzechem jest też patrzeć na fotografie z tegoż cyklu. To esencja polskiego, zagranicznego i regionalnego smaku oraz nierzadko jego braku. To zarazem miłe głaskanie po głowie w letni poranek i jednoczesne przytrzaśnięcie palców dłoni stalowymi drzwiami. Przestępstwo przeciw niewidzeniu.

Pierwszą artystką, która zaprezentuje swoje fotografie w tym cyklu będzie Katarzyna Widmańska - absolwentka Instytutu Sztuki AP w Krakowie.

Katarzyna Widmańska zajmuje się fotografią portretu, aktu i mody. Wykładowca w Warszawskiej Szkole Fotograficznej. Laureatka nagrody Ars Quarendi za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury. Artystka ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz publikacje w prasie krajowej i zagranicznej.
   Kawiarnia Słodki Zakątek | Olsztyn, ul. Staromiejska 2/5
» Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Abramskim «
Rozpoczęcie: Piątek, 25-04-2014 o godz. 18:00, Zakończenie: Piątek, 25-04-2014 ok. godz. 19:00
Wieczór podróżniczy poświęcony Indiom. O swoich doświadczeniach z Indiami opowie Piotr Abramski, którego pasją w życiu jest podróżowanie, obcowanie z tubylcami, innymi kulturami, odkrywaniem tego czego nie przeczyta się w książkach. Odwiedził już ponad 30 różnych krajów, w tym takie niecodzienne miejsca jak: Iran, Gruzja, Azerbejdżan, Syria, Indie, Wietnam, Tajlandia czy Kambodża.

Piotr Abramski nie tylko opowiada o swoich podróżach, ale za każdym razem przeżywa je na nowo. Zdobywa zaufanie tym, że nie koloryzuje, nie wyolbrzymia, przekazuje prawdziwy obraz miejsc w których był, nie bojąc się kontrowersji. Pasja, która w nim jest podczas rozmów udziela się słuchaczom, a zdjęcia są niezwykłym dopełnieniem jego opowieści.
   Kamienica Naujacka MOK | Olsztyn, ul. Dąbrowszczaków 3
» Euroshorts 2013 «
Rozpoczęcie: Piątek, 25-04-2014 o godz. 18:00, Zakończenie: Piątek, 25-04-2014 ok. godz. 19:00
W dniach 22-25 kwietnia (wtorek-piątek) w Kamienicy Naujacka MOK odbędzie się seria pokazów filmowych z 22. Europejskiego Festiwalu Fabuły, Dokumentu i Reklamy „Euroshorts”.

W programie animacje, filmy fabularne, dokumenty i filmy eksperymentalne, amerykańskie filmy reklamowe oraz spotkanie z Przemkiem Młyńczykiem, prezesem Fundacji Młodego Kina.

» 25 kwietnia (piątek) – pokazy amerykańskich filmów reklamowych oraz spotkanie z Przemkiem Młyńczykiem, prezesem Fundacji Młodego Kina

Wstęp wolny.

Współpraca: Fundacja Młodego Kina
   Sala kinowa TU SIĘ MOVIE | Olsztyn, al. Wojska Polskiego 30A
» Kwiecień z polską animacją «
Rozpoczęcie: Piątek, 25-04-2014 o godz. 18:30, Zakończenie: Piątek, 25-04-2014 ok. godz. 19:43
WITOLD GIERSZ - mistrz ożywionej plastyki (57 min.)

Witold Giersz od lat 60. pozostaje jednym z najważniejszych i najwybitniejszych twórców w całej historii światowej animacji. Wieczny eksperymentator. Jego filmy od lat wyznaczają nowe szlaki na animowanej mapie technicznych rozwiązań. W programie klasyki sprzed lat: Mały western (1960, 5’27”), Czerwone i czarne (1963, 6’24”), a także dokument Macieja Kura Witold Giersz. Sztuka animacji (2012, 30’) oraz najnowszy film Mistrza - Signum (2013/2014, 15’). Filmy adresowane do widzów dorosłych.

Wstęp 10 zł. | więcej »
   Filharmonia Warmińsko-Mazurska | Olsztyn, ul. Głowackiego 1
» Gala Operowa «
Rozpoczęcie: Piątek, 25-04-2014 o godz. 19:00, Zakończenie: Piątek, 25-04-2014 ok. godz. 20:00
Gala Operowa
we współpracy z Ogólnopolskim Konkursem Wokalnym Mława 2014

» Piotr Sułkowski - dyrygent
» Finaliści Konkursu Wokalnego Mława 2014
» Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej | więcej »
   Hotel Wileński | Olsztyn, ul. Knosały
» Wieczerza Żydowska «
Rozpoczęcie: Piątek, 25-04-2014 o godz. 19:00, Zakończenie: Piątek, 25-04-2014 ok. godz. 21:00
Wieczerza Żydowska w wykonaniu zespołu Warmia Klezmer Band. Impreza biletowana.
   Galeria Sowa | Olsztyn, ul. Zamkowa 2a
» Okopki w Sowie vol. 2 «
Rozpoczęcie: Piątek, 25-04-2014 o godz. 21:00, Zakończenie: Piątek, 25-04-2014 ok. godz. 23:59
W ramach obchodów 20 lecia galerii OKOP / SOWA, po doskonale przyjętych Okopkach, czas na następny didżejski set w wykonaniu oldskulowych okopowych grajków, którzy złotymi nutami, czarnymi taśmami i srebrnymi płytami zapisali się w historii tego miejsca. Rasowe hiciory zagrają dla was: Lary, Voyczool, Wroo, Rastaman i Rybak! Łatwo się domyślić, że będzie sporo karaibskich klimatów, ale też i nieocenione kawałki z 80' i 90'tych z innych bajek. Do tego żywe bębny.
   Sanktuarium Krzyża Świętego | Klebark Wielki gm. Purda
» Pielgrzymka osób niepełnosprawnych do sanktuarium w Klebarku Wielkim «
Rozpoczęcie: Sobota, 26-04-2014 o godz. 09:00, Zakończenie: Sobota, 26-04-2014 ok. godz. 19:00
Program pielgrzymki:

» 9:00 - Msza Św. z homilią pod przewodnictwem JE ks. biskupa Jacka Jezierskiego
» 10:30 - Pokaz filmu biograficznego o Janie Pawle II
» 12:00 - Anioł Pański pod pomnikiem Jana Pawła II
» 12:15 - Droga Krzyżowa
» 13:00 - Obiad
» 14:00 - Konferencja „Katecheza cierpienia w świadectwie Jana Pawła II (3 wykłady)
» 16:00 - Kawa
» 17:30 - Procesja z relikwiami Papieża Jana Pawła II – Początek Pielgrzymki dla osób niepełnosprawnych
» 18:00 - Msza św. (po mszy adoracja relikwii Jana Pawła II i czuwanie modlitewne do godziny 24:00) | więcej »
   Olsztyn, Stare Miasto
» VI Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa Motoserce 2014 «
Rozpoczęcie: Sobota, 26-04-2014 o godz. 09:00, Zakończenie: Sobota, 26-04-2014 ok. godz. 15:00
W programie:

» wystawa motocykli, samochodów terenowych i zabytkowych
» I Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora NZOZ ARS MED
» pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej
» pokazy sztuk walki prezentowane przez Uczniowski Klub Sportów Walki „PIRS” Powiatu Olsztyńskiego
» zumba (Patrycja Polakowska – Body Perfect)
» Żochowski Boxing Team (Młodzieżowa Rada Miasta Olsztyna)
» Robert Kuleszo – beatbox (Młodzieżowa Rada Miasta Olsztyna)
» Natalia Mularonek – wokal (Młodzieżowa Rada Miasta Olsztyna)
» koncert pod nazwą „Olsztyn Śpiewa”
» parada uczestników akcji ulicami Olsztyna. O godz:13:00 przejazd uczestników Akcji ulicami Olsztyna. Start akcji przewidziany jest na godzinę 9:00 natomiast zakończenie na 15:00. Cała akcja odbędzie się na starym mieście na scenie przy starym ratuszu.
1234567891011121314
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
RSS Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek