Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
14:22 29 maja 2024 Imieniny: Magdaleny, Teodozji
YouTube
Facebook

szukaj

R E K L A M A
Banner A
Co? Gdzie? Kiedy?
Propozycje olsztyńskich instytucji kulturalnych »
Przeglądaj według daty:
Urząd Miasta (s. 215) | Olsztyn, ul. Wyzwolenia 30
» II sesja Rady Miasta Olsztyna
Rozpoczęcie: Środa, 29-05-2024 o godz. 10:00 | Zakończenie: Środa, 29-05-2024 ok. godz. 15:00
Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Informacja dotycząca przygotowania Olsztyna do letniego sezonu w odniesieniu do turystyki.
3. Informacja o przygotowaniu jednostek systemu oświaty do sezonu letniego w 2024 r.
4. Informacja o przygotowaniu miejskich instytucji kultury do sezonu turystycznego 2024 – oferta kulturalna,
5. Informacja Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie o przygotowaniu do sezonu letniego 2024.
6. Informacja dotycząca przygotowania Hala Olsztyn Spółka z o.o. do sezonu letniego 2024 r. 7. Ocena przygotowania Miasta Olsztyna do sezonu letniego 2024. 8. Ocena przygotowania Miasta do sezonu letniego w odniesieniu do sportu, rekreacji, turystyki, edukacji, oferty spędzania czasu wolnego, bezpieczeństwa. 9. Projekt uchwały Rady Miasta Olsztyna w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia Prezydenta Olsztyna, (nr rob. 3/24)
10. Projekt uchwały Rady Miasta Olsztyna w sprawie zmiany uchwały w sprawie powołania Komitetu Audytu dla Gminy Olsztyn, (nr rob. 4/24)
11. Projekt uchwały Rady Miasta Olsztyna w sprawie wyznaczenia dwóch dodatkowych przedstawicieli Miasta Olsztyna w Zgromadzeniu Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich, (nr rob. 5/24)
12. Projekt uchwały Rady Miasta Olsztyna w sprawie przyjęcia Gminnego programu przeciwdziałania przemocy domowej i ochrony osób doznających przemocy domowej dla Olsztyna na lata 2024-2028, (nr rob. 6/24)
13. Projekt uchwały Rady Miasta Olsztyna w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Przychodni Specjalistycznej w Olsztynie ul. Dworcowa 28 za 2023 rok i przeksięgowania dodatniego wyniku finansowego na przychody przyszłych okresów w celu zakupu niezbędnego sprzętu oraz wykonania remontów bieżących, (nr rob. 7/24)
14. Projekt uchwały Rady Miasta Olsztyna w sprawie zmiany Uchwały Nr LVII/903/23 Rady Miasta Olsztyna z dnia 29 marca 2023 r. w sprawie powołania Rady Społecznej przy Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie i zwołania jej pierwszego posiedzenia, (nr rob. 8/24)
15. Projekt uchwały Rady Miasta Olsztyna w sprawie określenia jednostek budżetowych, które gromadzą dochody na wydzielonym rachunku, źródeł, z których dochody są gromadzone na tym rachunku, przeznaczenia tych dochodów oraz sposobu i trybu sporządzania planu finansowego dochodów gromadzonych na wydzielonym rachunku i wydatków nimi finansowanych, dokonywania zmian w tym planie oraz ich zatwierdzania, (nr rob. 9/24)
16. Projekt uchwały Rady Miasta Olsztyna w sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków usytuowanym na terenie Miasta Olsztyna, (nr rob. 10/24)
17. Projekt uchwały Rady Miasta Olsztyna w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy najmu garażu stanowiącego własność Gminy Olsztyn, (nr rob. 11/24)
18. Projekt uchwały Rady Miasta Olsztyna w sprawie wyrażenia zgody na upamiętnienie olsztyńskich sportowców w Alei Sław Olsztyńskiego Sportu, zlokalizowanej na terenie CRS Ukiel w Olsztynie, (nr rob. 12/24)
19. Projekt uchwały Rady Miasta Olsztyna w sprawie sprzedaży w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowej na poprawę warunków zagospodarowania nieruchomości przyległej, położonej przy ul. Z. w Olsztynie, (nr rob. 13/24)
20. Projekt uchwały Rady Miasta Olsztyna w sprawie sprzedaży w trybie bezprzetargowym dzierżawionego gruntu stanowiącego własność Gminy Olsztyn, wraz ze sprzedażą budynku handlowo-usługowego położonego przy ul. M.Z-M. z zaliczeniem nakładów poniesionych na jego wybudowanie, (nr rob. 14/24)
21. Projekt uchwały Rady Miasta Olsztyna w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przez Gminę Olsztyn prawa własności nieruchomości położonych w Olsztynie przy ul. Friszke, ul. Kalinowskiego, ul. Towarnickiego, ul. Sosnkowskiego, ul. Słonecznej, ul. Bukowskiego, (nr rob. 15/24)
22. Projekt uchwały Rady Miasta Olsztyna w sprawie zmiany uchwały Nr LIII/846/22 Rady Miasta Olsztyna z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie ustanowienia uprawnień do zwolnień i ulg za przejazdy wykonywane lokalnym transportem zbiorowym w Olsztynie, (nr rob. 19/24)
23. Projekt uchwały Rady Miasta Olsztyna w sprawie powołania stałych komisji IX kadencji Rady Miasta Olsztyna i ustalenia przedmiotu ich działania, (nr rob. 16/24)
24. Projekt uchwały Rady Miasta Olsztyna w sprawie ustalenia składu osobowego stałych komisji IX kadencji Rady Miasta Olsztyna, (nr rob. 17/24) 25. Projekt uchwały Rady Miasta Olsztyna w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej i Komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz ustalenia składu osobowego, (nr rob. 18/24)
26. Wybór Przewodniczących komisji stałych Rady Miasta.
27. Informacja o interpelacjach i zapytaniach radnych.
28. Informacja Prezydenta o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
29. Sprawy różne.
Biblioteka Uniwersytecka | Olsztyn, ul. Oczapowskiego 12B
» Otwarcie wystawy poświęconej 80. rocznicy zamachu w Wilczym Szańcu
Rozpoczęcie: Środa, 29-05-2024 o godz. 15:00 | Zakończenie: Środa, 29-05-2024 ok. godz. 15:30
Otwarcie wystawy poświęconej 80. rocznicy zamachu w Wilczym Szańcu „Ruch oporu w Niemczech i zamach 20 lipca 1944 r. / Der Widerstand in Deutschland und das Attentat vom 20. Juni 1944”.

Wydarzenia 20 lipca 1944 r. uważane są za najbardziej znaczącą próbę zamachu stanu w Trzeciej Rzeszy. Uczestniczyła w nich grupa spiskowców z kręgu hr. Clausa von Stauffenberga, która skupiała ponad 200 osób. Wśród nich był m.in. hr. Heinrich von Lehndorff ze Sztynortu.

Wystawę przygotowało Centrum Kultury Prus Wschodnich w Ellingen. Organizatorami wernisażu są Katedra Literatury i Kultury Krajów Niemieckojęzycznych UWM oraz Biblioteka Uniwersytecka UWM, a partnerami – obok Borussii – także Konsulat Generalny RFN w Gdańsku, Towarzystwo Lehndorffów.

Wsparcie finansowe: Goethe-Institut.
Teatr Jaracza (Scena Margines) | Olsztyn, ul. 1 Maja 4
» Po co nam heimatowe opowieści?
Rozpoczęcie: Środa, 29-05-2024 o godz. 17:00 | Zakończenie: Środa, 29-05-2024 ok. godz. 18:00
Dyskusję z udziałem Ishabel Sztrawskiej, Marzeny Bergmann i Piotra Wawra jr. poprowadzi Joanna Wilengowska.

Po co nam heimatowe opowieści? Czy Warmia i Mazury nie zostały już dostatecznie opowiedziane? Czy nadal wołają do nas duchy? Czy ciążą nam niewywołane klisze, nieobejrzane z bólem i współczuciem kadry przeszłości? Czy po raz kolejny musimy się mierzyć z grozą 1945 roku, mitem rzekomych Ziem Odzyskanych, traumą migracji, po raz kolejny przypominać, że cierpienie nie ma narodowości, tak jak nie mają go też okrucieństwo czy konformizm? Jak mamy się tutaj, u noju, czyli u nas, poczuć dobrze? Oto pytania, które zadamy i które zadają też twórczynie i twórcy odwołujący się do historii regionu w swojej twórczości literackiej i teatralnej, nie tylko po to, by spojrzeć w przeszłość, ale by wyraźniej zobaczyć teraźniejszość:

» Ishbel Szatrawska – pisarka, autorka dramatów, laureatka m..in. Literackiej Nagrody Warmii i Mazur oraz nagrody Odkrycie Empiku. W powieści „Toń” opowiada o końcu Prus Wschodnich w 1945 roku i jej stolicy – Königsbergu, przypatruje się Mazurom w czasach powojennego chaosu, z ludzkich losów komponuje wieloetniczną sagę, sprawdza, co dzisiaj znaczy dla nas dziedzictwo tych ziem.
» Marzena Bergmann – aktorka Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie. W spektaklu „Warmia i Mazury. Ballada o miłości” w reżyserii Marty Miłoszewskiej (na podstawie reportażu Beaty Szady „Warmia i Mazury. Wieczny początek”) jest narratorką. Poprzez nią poznajemy losy Warmiaków i Mazurów, m.in. Herberta Monkowskiego, który jako chłopiec doświadczył wojennej grozy po wkroczeniu do Olsztyna Armii Czerwonej. Praca nad spektaklem była dla niej również odkrywaniem własnych korzeni.
» Piotr Wawer jr – aktor, reżyser, współtwórca – wraz z Weronika Szczawińską – przedstawienia „Wszystko na darmo”. To światowa prapremiera inscenizacji powieści Waltera Kempowskiego pod tym samym tytułem. Książka ukazała się w Niemczech w 2006 roku, w Polsce – w 2024. Chłodny, czasem sarkastyczny opis końca wojny w Prusach Wschodnich, wiąże się także z uniwersalnymi pytaniami o losy ludności cywilnej w czasie wojny, zbiorową odpowiedzialność, konformizm, podatność na ideologię.


Wydarzenie w ramach projektu „U noju/u nas" - wspólnego przedsięwzięcia Fundacji BORUSSIA i Teatru im. Stefana Jaracza współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Goethe-Institut w Warszawie.

Wstęp wolny. | więcej »
BWA Galeria Sztuki | Olsztyn, Al. Piłsudskiego 38
» Środa dla seniora w BWA
Rozpoczęcie: Środa, 29-05-2024 o godz. 17:30 | Zakończenie: Środa, 29-05-2024 ok. godz. 18:30
Szkło, a może beton – czyli jaka jest współczesna architektura w Polsce?

Środa dla seniora to propozycja dedykowana dla osób starszych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kultury i sztuki. Program spotkań obejmuje tematyczne prelekcje pogłębione dyskusją z uczestnikami.

Podczas środowego spotkania, ponownie wrócimy do tematów związanych z architekturą, tym razem dotkniemy problematyki współczesnej architektury. Przyjrzymy się zmianom, jakie nastąpiły w budownictwie na przestrzeni ostatnich 20 lat – przekonamy się, czy proponowane „trwałe i piękne” rozwiązania zawsze takie są? Zwrócimy również uwagę na to jakie idee stoją za współczesną myślą architektoniczną, a tym samym czy da się pogodzić tradycje z interesami deweloperów? Wykład będzie stanowił próbę szerszego przyjrzenia się produkcji budowlanej w Polsce zarówno z tej dobrej, jak i złej strony.

Wykład poprowadzi Monika Sadowska (specjalistka ds. wystaw i promocji w BWA).
Teatr im. Stefana Jaracza (Scena Margines) | Olsztyn, ul. 1 Maja 4
» Spektakl „Wszystko na darmo” - premiera
Rozpoczęcie: Środa, 29-05-2024 o godz. 19:00 | Zakończenie: Środa, 29-05-2024 ok. godz. 21:00
Autor: Walter Kempowski
Przekład: Małgorzata Gralińska
Adaptacja, reżyseria: Weronika Szczawińska
Adaptacja, dramaturgia: Piotr Wawer jr
Scenografia, kostiumy: Marta Szypulska
Muzyka: Aleksandra Gryka
asystentka scenografki: Natalia Dziarczykowska
inspicjentka/suflerka: Grażyna Czarkowska
Galeria Sowa | Olsztyn, ul. Zamkowa 2A
» Latino Dance Party
Rozpoczęcie: Środa, 29-05-2024 o godz. 20:00 | Zakończenie: Środa, 29-05-2024 ok. godz. 23:59
Impreza taneczna, na której bawimy się j w rytmach salsy, bachaty, kizomby, semby, zouka i marenge.
Olsztyn
» Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej
Rozpoczęcie: Czwartek, 30-05-2024 o godz. 10:00 | Zakończenie: Czwartek, 30-05-2024 ok. godz. 13:00
» 10.00 –. Konkatedra św. Jakuba w Olsztynie: msza św. pod przewodnictwem abpa Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego.
» po liturgii ok. 10.45 - centralna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, ulicami: Staszica, Pieniężnego, Plac Jana Pawła II, Piłsudskiego i Kopernika. Ołtarze będą usytuowane: 1) Kuria, 2) Plac Jana Pawła II, 3) przy Placu Dunikowskiego, 4) Przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie wygłoszona będzie także homilia.
Teatr Węgajty | Węgajty 18, gm. Jonkowo
» Długi weekend w Teatrze Węgajty
Rozpoczęcie: Czwartek, 30-05-2024 o godz. 17:00 | Zakończenie: Czwartek, 30-05-2024 ok. godz. 18:00
„Songi teatralne” - koncert performatywny, wykonują: Erdmute i Wacław Sobaszek.

Duety zakorzenione w naszej pracy teatralnej. Opowieść muzyczna utworzona z autorskich pieśni, utworów dawnych i współczesnych kompozytorów i improwizacji.
Galeria Sowa | Olsztyn, ul. Zamkowa 2A
» Wanda Johnson Band/ Bluesowa Sowa
Rozpoczęcie: Czwartek, 30-05-2024 o godz. 19:00 | Zakończenie: Czwartek, 30-05-2024 ok. godz. 20:00
Podczas koncertów Wanda Johnson prezentuje świetnie wykonane, własne piosenki, obdarzając słuchaczy uśmiechem tak promiennym, że mógłby rozjaśnić najczarniejszą jaskinię. Z cudowną łatwością nawiązuje kontakt z zachwyconą publicznością, w kilka sekund ujmując ją swoją bezpretensjonalną osobowością. Jej krystalicznie czysty, nie potrzebujący efektów ani ulepszeń, głos, chwyta za serca, zdobywając jej porównania do „młodszej Irmy Thomas.” Jest żywotną wokalistką o potężnym głosie, która ze smakiem miesza bluesa, soul i gospel w swojej muzyce. Na scenie przejawia ponadto dobre maniery i dojrzałość, co zdarza się tylko naprawdę wielkim. Vicente Zumel – La Hora del Blues
Teatr im. Stefana Jaracza (Scena Margines) | Olsztyn, ul. 1 Maja 4
» Spektakl „Wszystko na darmo”
Rozpoczęcie: Czwartek, 30-05-2024 o godz. 19:00 | Zakończenie: Czwartek, 30-05-2024 ok. godz. 21:00
Autor: Walter Kempowski
Przekład: Małgorzata Gralińska
Adaptacja, reżyseria: Weronika Szczawińska
Adaptacja, dramaturgia: Piotr Wawer jr
Scenografia, kostiumy: Marta Szypulska
Muzyka: Aleksandra Gryka
asystentka scenografki: Natalia Dziarczykowska
inspicjentka/suflerka: Grażyna Czarkowska
Biblioteka Multimedialna Planeta 11 | Olsztyn, Al. Piłsudskiego 38
» Dolce Vita
Rozpoczęcie: Piątek, 31-05-2024 o godz. 18:00 | Zakończenie: Piątek, 31-05-2024 ok. godz. 19:00
Dolce Vita – otwarte spotkanie miłośników Włoch
Teatr im. Stefana Jaracza (Scena Margines) | Olsztyn, ul. 1 Maja 4
» Spektakl „Wszystko na darmo”
Rozpoczęcie: Piątek, 31-05-2024 o godz. 19:00 | Zakończenie: Piątek, 31-05-2024 ok. godz. 21:00
Autor: Walter Kempowski
Przekład: Małgorzata Gralińska
Adaptacja, reżyseria: Weronika Szczawińska
Adaptacja, dramaturgia: Piotr Wawer jr
Scenografia, kostiumy: Marta Szypulska
Muzyka: Aleksandra Gryka
asystentka scenografki: Natalia Dziarczykowska
inspicjentka/suflerka: Grażyna Czarkowska
Ul. Głowackiego 19 | Olsztyn
» Dzień Dziecka w OTL
Rozpoczęcie: Sobota, 01-06-2024 o godz. 10:00 | Zakończenie: Sobota, 01-06-2024 ok. godz. 14:00
Z Okazji Dnia Dziecka zapraszamy na warsztaty kreatywne - Uplastycznij Wyobraźnię w Olsztyńskim Teatrze Lalek.

Godzina: 10.00 i 12.00

Wydarzenie jest darmowe, obowiązuje rezerwacja miejsc. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy prowadzi: Biuro Organizacji Widowni tel. 89 538 70 40 / 510 145 707

W czasie trwania warsztatów dzieci tworzyć będą kukły (lalki trikowe - animowalne), gotowy projekt formy lalkowej do własnej animacji.

Łącząc materiały poznamy świat dziecięcych wyobrażeń. Zajęcia pobudzają wyobraźnię oraz sensorykę mniejszą.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w przedziale wiekowym od 5-10 lat
Dom Mendelsohna | Olsztyn, ul. Zyndrama z Maszkowic 2
» Międzynarodowe warsztaty rodzinne „Lalki-Motanki”
Rozpoczęcie: Sobota, 01-06-2024 o godz. 11:00 | Zakończenie: Sobota, 01-06-2024 ok. godz. 12:00
Czy zawsze pragnęliście mieć dla siebie wyjątkową lalkę? Teraz macie szansę sami ją stworzyć! Zapraszamy do udziału w kreatywnych warsztatach, aby poznać fascynującą historię ukraińskiej lalki Motanki, pierwszej szmacianej lalki w historii i poczuć radość tworzenia czegoś własnymi rękami.

Warsztaty są doskonałą okazją do uczczenia dziecięcego święta poprzez wspólne tworzenia lalek motanek. Przeznaczone są dla dzieci w wieku od 10 lat wraz z opiekunami. Jeśli jednak ktoś z Państwa pragnie przyjść sam lub z młodszymi dziećmi – zapraszamy do zapisów! Spotkanie poprowadzi Sofiia Kostenkova, która od pięciu lat tworzy własne Motanki. Pragnie podzielić się z nami tą wspaniałą tradycją ze swojego rodzinnego kraju - Ukrainy!

Sofiia Kosenkova – młoda rękodzielniczka, pochodzi z Ukrainy, mieszka i uczy się w Olsztynie. Tajniki ich powstawania, historię i znaczenie zgłębiała uczęszczając do klasy rękodzieła w swojej miejscowości w Ukrainie. Pierwszą motankę stworzyła z intencją „Na szczęście” – od tego czasu wciąż się rozwija, tworzy, dzieli swoją wiedzą i doświadczeniem kontynuując ukraińską tradycję tworzenia amuletów.

Wstęp wolny. Warunkiem udziału w spotkaniu jest wcześniejsze zapisanie się za pośrednictwem formularza: https://forms.gle/SVgdhBZmyguQSmE39 . Na zgłoszenie czekamy do 30 maja, liczba miejsc ograniczona.
Kuźnia Społeczna | Olsztyn, ul. Marka Kotańskiego 1
» Dzień Mniejszości Narodowych
Rozpoczęcie: Sobota, 01-06-2024 o godz. 11:00 | Zakończenie: Sobota, 01-06-2024 ok. godz. 15:10
Przygotowane zostaną stanowiska, na których każda z obecnych grup mniejszości będzie miała możliwość zaprezentowania wydawanych przez siebie książek, czasopism, informacji o swoich organizacjach, rękodzieła, potraw, strojów, płyt CD itp. W tym roku impreza łączy się z obchodami Dnia Dziecka w iście zabawowym stylu. Na dzieci czekają animacje, gry i zabawy. Oprócz naszych animacji Kuźnia Społeczna przygotowała moc atrakcji dla dzieci. W ostatniej godzinie festynu odbędzie się spotkanie rodzin dwujęzycznych w ramach kampanii Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej „Bilingua – łatwiej z niemieckim”

Program:
» 11.00-11.3 Przywitanie, Przemówienia zaproszonych gości
» 11.30-11.40 Emladklang – grupa wokalna Olsztyńskiego Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej
» 11.40-11.55 Wokalny Zespół Dziecięcy Suzirjaczko – przedstawiciele mniejszości ukraińskiej z Międzyszkolnego Zespołu Nauczania Języka Ukraińskiego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego w Olsztynie
» 11.55-12.10 Chór Warmia Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej Warmia z Lidzbarka Warmińskiego
» 12.10-12.20 Konkurs
» 12.20-12.35 Kwartet ToJa – przedstawiciele mniejszości ukraińskiej
» 12.35-12.45 Taneczny zespół dziecięcy Lubystok – przedstawiciele mniejszości ukraińskiej
» 12.45-12.55 Ukraiński Zespół Taneczny Vesna
» 12.55-13.10 Chór Nidzickiego Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej
» 13.10-13.20 Konkurs
» 13.20-13.40 Przedstawiciele kultury litewskiej
» 13.40-13.55 Ukraiński Zespół Taneczny Vesna
» 13.55-14.10 Taneczny zespół dziecięcy Lubystok – przedstawiciele mniejszości ukraińskiej
» 14.10-15.10 Spotkanie rodzinne kampanii „Bilingua – łatwiej z niemieckim”

Ponadto, podczas całego wydarzenia: warsztaty i animacje dla dzieci; konkursy i zabawy dla całych rodzin; moc kuźniowych atrakcji dla dzieci; stanowiska prezentujące mniejszości narodowe i inne organizacje partnerskie; strefa kulinarna

Podany program, jak i czas występu poszczególnych grup ma charakter orientacyjny i może ulec zmianie.
Park Jakubowo | Olsztyn, al. Wojska Polskiego
» XIII Festyn Rodzinny „Magiczny Park Jakubowo”
Rozpoczęcie: Sobota, 01-06-2024 o godz. 12:00 | Zakończenie: Sobota, 01-06-2024 ok. godz. 19:00
W programie m.in. występy:
» dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11
» dzieci z przedszkola nr 16
» Alicji Mróz
» Aleksandry Moholivets i Patrycji Maciejewskiej
» Małgorzaty Grażyny Kurmin i Przyjaciół
» Wojciecha Gęsickiego i Marty Sosnowskiej
» zespołu Na szóstym biegu
» zespołu Piątka z Plusem
» Waleriana Ostrowskiego
» Iwony Stepnowskiej i Andrzej Czamary
» zespołu Czerwony Tulipan
oraz goście specjalni ze swoją twórczością: Zofia Barankiewicz, Helena Piotrowska, Hanna Fogiel, Anna Sell.

W przerwach: niespodzianki, konkursy, pokaz udzielania pierwszej pomocy.
1234
R E K L A M A
Banner F
Copyright by Agencja Reklamowo Informacyjna Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.