Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
Wydrukuj Email Rafał Bieńkowski | 2017-06-05 16:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Świątki – skuteczny atak na podium kolarzy z Olsztyna

Olsztyn24
Warmiński klasyk w Świątkach
Podczas „Warmińskiego Klasyku” w Świątkach kolarze Michelin Bloomnet Team zajęli aż cztery miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych.

To była już trzecia edycja Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego O Puchar Wójta Gminy Świątki. W sobotę (3.06) na starcie stanęło ponad 90 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Jednym z czołowych zespołów podczas „Warmińskiego Klasyku” był Michelin Bloomnet Team.

Olsztyński zespół szczególnie dobrze poradził sobie na dystansie 75 km w kategorii M30, w której pierwsze miejsce zajął Patryk Badura, a drugie Radomir Chmiel. Udany wyścig zaliczył też najmłodszy w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur Jacek Sargalski, który w M20 również był drugi.
Kolarze MBT znaleźli się też w czołówce na dystansie 25 km. Kazimierz Mydło był trzeci w kategorii M60, a tuż za podium w K30 uplasowała się z kolei Barbara Badura.

W kategorii open 75 km najlepszy okazał się w sobotę Ryszard Zawieruszyński (Oponeo), a w open 25 km Karol Olszewski (LUKS Olimp Jeżewo K2 Świecie).

Czwarty i ostatni już wyścig cyklu, którego stawką jest tytuł „Profesora Wyścigów Szosowych 2017”, odbędzie się 17 lipca w Brodnicy.