Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Elżbieta Mierzyńska | 2010-10-12 11:09 | Rozmiar tekstu: A A A
Bez ptaków wiosna będzie pusta

Kasa na bociana

Olsztyn24
Smutna ferajna (fot. Elżbieta Mierzyńska) | Więcej zdjęć »
Na apele o pomoc w utrzymaniu bocianów, które nie odleciały do ciepłych krajów i przebywają na garnuszku Fundacji Albatros, któremu prezesuje dr weterynarii Ewa Rumińska (pisaliśmy o tym w Olsztyn24), zareagowali miłośnicy przyrody.

Wśród nich znalazła się spora grupa pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Kilka dni temu przekazali na konto Fundacji 1144,83 zł. Ewa Rumińska była tym faktem mile zaskoczona.

W jeden z ostatnich weekendów lata grupa pracowników urzędu odwiedziła Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie, poznając bliżej sytuację ośrodka i leczonych tam bocianów. Po wizycie natychmiast zdecydowano o potrzebie zorganizowania czynu społecznego. Wkrótce 10 osób pomagało w budowie ogrodzenia terenu przeznaczonego na wybieg. Zbiórka funduszy na karmę i leki była kolejną, spontaniczną, akcją, w ramach wolontariatu pracowniczego. W sieci kolportowano nawet ulotki z hasłami: „Ratujmy bociany! Wiosna bez bocianów będzie pusta. Pomóżmy im przezimować”. Składki były różne – od symbolicznej złotówki po banknot 100-złotowy.  
R E K L A M A
banner
Do przezimowania – jak mówi Ewa Rumińska – bocianom potrzeba też wolier (na schronienie pod dachem). Dokładnie połowę funduszy niezbędnych do tej budowy już pozyskała, o dalsze dofinansowanie zabiega u władz samorządowych oraz instytucji, których działalność wiąże się z ochroną środowiska.

W sieci ośrodków rehabilitacji ptaków dzikich znajdują się obecnie 4 ośrodki w województwie podlaskim oraz 6 w województwie warmińsko-mazurskich, wśród których jest wspomniany ośrodek Ewy Rumińskiej. Pod jej opieką znajduje się prawie 60 bocianów – o wiele więcej niż zwykle. Urodziły się zbyt późno, więc zabrakło im sił, by odlecieć. Teraz osłabione i chore chodzą po podwórku jak kury. Smutny to widok. Zima natomiast zapowiada się jako bardzo sroga, co nie wróży ptakom dobrze, nawet jeśli będą już wyleczone. Bociany, silnie kojarzone z pięknem naszego regionu, nie przezimują bez naszej pomocy.

Szczegóły o działalności Fundacji Albatros i o  potrzebach Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Dzikich na stronie www.falbatros.pl. Kontakt w tej sprawie: info@falbatros.pl, tel do dr Ewy Rumińskiej: 664 173 828.

Elżbieta Mierzyńska

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl