Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email red. | 2010-10-19 18:27 | Rozmiar tekstu: A A A
Rusza modernizacja Placu Konsulatu Polskiego

Plac marzeń

Olsztyn24
Prezydent Olsztyna i prezes firmy Prasbet podpisują umowę | Więcej zdjęć »
- Spełniły się nasze marzenia – powiedział Janusz Lorenz, były wojewoda i senator, podczas podpisywania umowy na wykonanie modernizacji Palcu Konsulatu Polskiego. - Jestem wzruszony – dodał Andrzej Sassyn, honorowy prezes Towarzystwa Miłośników Olsztyna.

Dziś (19.10) podpisano umowę z wykonawcą modernizacji placu Konsulatu Polskiego. - Firma PRASBET, która ma na modernizację placu 90 dni, sprawdziła się w Olsztynie, dlatego cieszę się z naszej kolejnej współpracy – mówił Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Koszt wykonania inwestycji wynosi ponad 2 mln zł, ale 400 tys. zł przekaże na ten cel marszałek województwa – dodał prezydent.

Głównym założeniem inwestycji było stworzenie spójnej przestrzeni o charakterze reprezentacyjnym, podkreślającej wyjątkowość znajdującej się na nim Kolumny Orła Białego, ale jednocześnie przyjaznej mieszkańcom i ciekawej w odbiorze. Takiej przestrzeni, w której będzie miejsce na organizację imprez o charakterze patriotycznym, ale również takiej, gdzie będzie się chętnie przychodziło na spacery i na odpoczynek.
R E K L A M A
banner
W części północnej i wschodniej placu znajdą się tablice o charakterze edukacyjnym i pamiątkowym. Otwarta płaska przestrzeń placu da swobodę przy organizacji różnego rodzaju imprez.

Prace przy modernizacji placu Konsulatu Polskiego rozpoczną się już w przyszłym tygodniu. Natomiast do końca zbliżają się prace modernizacyjne na placu Jana Pawła II. Robotnicy weszli też na Plac Solidarności, który także ulegnie przebudowie. Konsekwencją rozpoczącia modernizacji najważniejszych olsztyńskich placów będzie też i to, że tegoroczne wojewódzkie uroczystości z okazji rocznicy odzyskania niepodległości odbędą się w Parku Jakubowo, pod pomnikiem Bohaterów Walk o Wyzwolenie Narodowe i Społeczne Warmii i Mazur. 
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Umowa na modernizację Pl. Konsulatu Polskiego

»

19-10-2010

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl