Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
kama | 2007-11-29 18:02:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Tu jest praca - olsztyńskie seminarium

Olsztyn24
Na seminarium | Więcej zdjęć »

W sali sesyjnej olsztyńskiego ratusza odbyło się  dzisiaj (29.11) Seminarium Regionalne Gospodarki Społecznej. Tematem Seminarium była „Rola stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych w realizacji zadań władz lokalnych w sferze usług społecznych”. Organizatorem seminarium był Instytut Polityki Społecznej na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Olsztynie. Seminarium było elementem projektu „Tu jest praca” Programu Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL.

- Celem spotkania była prezentacja i promocja wśród przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych dobrych praktyk z terenu województwa warmińsko-mazurskiego w zakresie tworzenia i realizacji miejskiej polityki społeczno-gospodarczej we współpracy z organizacjami III sektora - powiedziała Magdalena Kocik z Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. -  Seminarium ma również na celu omówienie istniejących potrzeb w zakresie usług społecznych w województwie warmińsko-mazurskim oraz roli współpracy jednostek samorządu terytorialnego z instytucjami III sektora w dostarczaniu tych usług społeczności lokalnej.

W seminarium uczestniczyli m.in. przedstawiciele samorządu terytorialnego, ośrodków pomocy społecznej i powiatowych urzędów pracy, liderzy organizacji pozarządowych, praktycy przedsiębiorczości społecznej, reprezentanci spółdzielczości, w tym nowych spółdzielni socjalnych. Wśród uczestników znaleźli się m.in. Czesław Jerzy Małkowski - prezydent Olsztyna, Tomasz Andrukiewicz - prezydent Ełku oraz Wiesława Przybysz - dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
- Jesteśmy w Olsztynie m.in. dlatego, że w waszym województwie powstały pierwsze w kraju spółdzielnie socjalne  - dodała Magdalena Kocik. - Chcemy m.in. zapoznać seminarzystów z doświadczeniami tych spółdzielni oraz wskazać na korzyści wynikające z ich zakładania.  

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl