Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
JaN | 2011-03-08 16:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Szpital w Biskupcu z certyfikatem „Szpital bez bólu”

Olsztyn24
Linijka do mierzenia bólu | Więcej zdjęć »
Szpital Powiatowy im. J. Mikulicza w Biskupcu jest pierwszą placówką służby zdrowia w województwie warmińsko-mazurskim, który otrzymał specjalny certyfikat „Szpital bez bólu”. Oznacza to, że placówka spełnia najwyższe standardy w leczeniu bólu pooperacyjnego. Gratulujemy!

Wśród wymagań, które muszą spełnić placówki, aby uzyskać certyfikat jest m.in. obowiązek regularnego mierzenia bólu u pacjentów po operacji, uczestnictwo personelu medycznego co najmniej raz w roku w specjalistycznych szkoleniach z zakresu uśmierzania bólu, a także informowania pacjentów, przed zabiegiem, jakiego bólu mogą się spodziewać po operacji i w jaki sposób będzie on uśmierzany.

- Monitoring natężenia bólu u wszystkich operowanych pacjentów jest przeprowadzany co najmniej cztery razy na dobę – wyjaśnia Grażyna Pepłowska, pełnomocnik dyrektora szpitala w Biskupcu ds. zarządzania jakością.
R E K L A M A
banner
Do pomiarów bólu wykorzystywana jest linijka ze skalą liczbowo-numeryczną (NRS) od 0 do 10.

- Po zabiegu operacyjnym pacjenci oceniają skalę bólu, gdzie 0 oznacza brak bólu, a 10 ból najgorszy, jaki można sobie wyobrazić – wyjaśnia Grażyna Pepłowska.
 
Certyfikat „Szpital bez bólu” przyznają wspólnie Polskie Towarzystwo Badania Bólu oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, Towarzystwo Chirurgów Polskich i Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne. O uzyskanie certyfikatu może ubiegać się każdy szpital lub pojedynczy oddział w Polsce. W tej chwili certyfikat posiada 76 szpitali i 19 oddziałów z całego kraju.

- Godne podkreślenia jest to, że nasz szpital w Biskupcu uzyskał certyfikat „Szpital bez bólu” jako pierwsza placówka służby zdrowia w całym województwie
– mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. – To duży sukces pracowników szpitala, który powinien się przełożyć na lepsze i bardziej profesjonalne uśmierzanie bólu pooperacyjnego, co z kolei przełoży się na poprawę jakości leczenia i pobytu pacjentów.

Szpital Powiatowy w Biskupcu uzyskał certyfikat  „Szpital bez bólu”  na okres 3 lat.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl