Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Pavel | 2011-03-08 20:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Jaka będę... 2011

Olsztyn24
Mirosław Krzyśków otwiera olsztyńską wystawę rysunków o kobiecie | Więcej zdjęć »

W restauracji „U Artystów” pokazano dzisiaj (8.03) rysunki nadesłane z całego świata na XXIII Międzynarodowy Konkurs na rysunek o kobiecie „Jaka będę...2011”. Od pięciu lat organizatorami konkursów na rysunek poświęcony kobiecie są olsztynianie skupieni obecnie w Stowarzyszeniu Artspiracja.

- Jest to XXIII edycja konkursu na rysunek, nie satyryczny, lecz poświęcony kobiecie - mówi Mirosław Krzyśków, prezes Artspiracji. - Na początku był to konkurs wiejski, bo był zorganizowany po raz pierwszy w Barcianach i miał lokalny zasięg - Kętrzyn, Mrągowo, Barciany. Po dwóch latach był już konkursem wojewódzkim, dołączyli artyści z Olsztyna, Iławy. Po pięciu latach rozrósł się na całą Polskę.

Po dziesięciu latach do organizowania konkursów zaczęto wykorzystywać Internet. O konkursie stało się głośno w sieci. Tą drogą swoje prace mogli zgłaszać również artyści zagraniczni.
R E K L A M A
banner
- W trzynastej edycji przyznaliśmy pierwszą nagrodę zawodnikowi zza granicy i od czternastej jest już to konkurs ogólnoświatowy - wyjaśnia Mirosław Krzyśków. - Konkurs jest już notowany przez światową organizację FEKO. W tym roku wychodzimy poza Olsztyn. Zaczęliśmy imprezy w Jarosławiu, 4 marca wystawą retrospektywną z lat 2000 – 2009 na temat erotyczny „Jaka będę... może erotyczna”.

Po olsztyńskiej wystawie prac konkursowych będą jeszcze ekspozycje w Kętrzynie (10.03) i w Barcianach (12.03). Podczas wystawy w Gminnym Ośrodku Kultury w Barcianach ogłoszone zostaną wyniki tegorocznego konkursu. O tym, kto zwycięży, zdecyduje międzynarodowe jury złożone z laureatów poprzednich konkursów.  

Prace nadesłane na XXIII Międzynarodowy konkurs na rysunek o kobiecie można obejrzeć na stronie internetowej http://www.jaka.krzyskow.pl/catalog,pl,prace_2011,5.html

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl