Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email JN | 2011-03-16 15:55 | Rozmiar tekstu: A A A

„Jedynka” wśród europejskich prawników przyjedzie do Olsztyna

Olsztyn24

Christian von Bar (fot. arch. pryw. profesora)
Uznawany za najlepszego europejskiego prawnika, prof. Christian von Bar z Osnabrück, przyjedzie do Olsztyna. Weźmie udział w rozpoczynającej się jutro (17.03) Międzynarodowej Konferencji Prawa Porównawczego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Przyjazd niemieckiego prawnika jest możliwy dzięki wzorowej współpracy pomiędzy Powiatem Olsztyńskim i Osnabrück.

Prawnicy z Warmii i Mazur przyznają, że Międzynarodowa Konferencja Prawa Porównawczego i udział w niej profesora Christiana von Bara z Osnabruck, to wydarzenie bez precedensu.

- Jestem absolutnie przekonany, że to największe wydarzenie w dziejach prawa na Warmii i Mazurach
– uważa prof. Bronisław Sitek, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Olsztynie organizuje konferencję. – Profesor von Bar to w tej chwili prawnik numer jeden w Europie. To właśnie jego wyznaczyła Komisja Europejska do tworzenia kodeksu cywilnego Unii Europejskiej. Realizując to ambitne zadanie profesor Christian von Bar kieruje zespołem prawników z całej Europy.

Profesjonalizm i osiągnięcia naukowe Christiana von Bara doceniły też cztery europejskie uniwersytety (w Leuven, Uppsali, Tartu i Helsinkach) nadając profesorowi honorowe doktoraty. Od 2010 roku Christian von Bar, który na co dzień pracuje na Uniwersytecie w Osnabrück jest także doradcą Viviane Reding, wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, która jest obecnie Komisarzem ds. Sprawiedliwości i Wymiaru Sprawiedliwości Komisji Europejskiej. Przyjazd niemieckiego prawnika jest możliwy dzięki wzorowej współpracy pomiędzy Powiatem Olsztyńskim i Osnabrück.
R E K L A M A
banner
- To dla nas wspaniała sprawa, że udało się do Olsztyna zaprosić profesora von Bara, mieszkańca powiatu Osnabrück, z którym powiat olsztyński współpracuje tak udanie od wielu lat – mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. – Wizyta na Warmii to także realny przejaw wdrażania współpracy pomiędzy uniwersytetami w Olsztynie i Osnabrück.

Gwoli ścisłości trzeba dodać, że władze powiatu i senator Ryszard Górecki nawiązali kontakt z profesorem von Barem we wrześniu 2010 roku w czasie udziału w konferencji prawniczej w Osnabrück.

- Jest szansa, że kolejnym efektem ten znajomości będzie organizacja w Olsztynie spotkania prawników polskich i niemieckich w 2012 roku
– dodaje Mirosław Pampuch, który przypomina, że niedawno przy dużym udziale powiatu olsztyńskiego honorowy doktorat UWM odebrał Hans-Gert Pottering, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, a prywatnie mieszkaniec Powiatu Osnabrück.

W Międzynarodowej Konferencji Prawa Porównawczego, która odbędzie się w dniach 17-18 marca na UWM swój udział oprócz Christiana von Bara zapowiedziało około 100 prawników.

- Spodziewamy się przyjazdu 50 gości z zagranicy m.in. z Czech, Słowacji, Włoch, Niemiec, Ukrainy, Francji, Rosji i Wielkiej Brytanii
– informuje Jakub Szczerbowski, doktor na WPiA UWM. – W ciągu dwóch dni zaplanowanych jest około 50 wystąpień i referatów z takich dziedzin jak prawo karne, cywilne, międzynarodowe czy handlowe. Dyskusja będzie się toczyła także na temat unifikacji prawa w Europie.

       
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.