03:42 16 czerwca 2024 Imieniny: Aliny, Anety

Jerzy Litwiński | 2011-03-28 13:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Sukcesy taekwondzistów

Olga Sopyło zajęła III miejsce w kat. 52 kg (fot. archiw. Start) | Więcej zdjęć »

W dniach 26-27 marca 2011 r. w Krasnymstawie odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim. Wzięło w nich udział ponad 260. zawodników i zawodniczek, wśród nich również zawodnicy reprezentujący kluby województwa warmińsko-mazurskiego.

Nasi reprezentanci wywalczyli łącznie 30 kwalifikacji do Mistrzostw Polski. Najwięcej z nich klub „Start” Olsztyn - 10, Tygrys Kętrzyn - 5, AZS UWM Olsztyn - 4, Nidzicki KTS - 4, TKD Giżycko - 2, AZS OS Olsztyn - 2, Wikingowie Pisz - 2, Victoria Morąg - 1.

Wśród zawodników Startu na największe wyróżnienie zasłużyła Magdalena Śmiglewska, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii 55 kg.

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 27-29 maja w Bornem Sulinowie.