Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Ad-Ka | 2011-04-12 23:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowe smaki Warmii i Mazur

Olsztyn24
Nowi członkowie sieci z certyfikatami (fot. Ad-Ka - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Już ponad stu uczestników liczy sobie Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury Powiśle w naszym regionie. Dziś (12.04) do sieci dołączyli nowi członkowie, którzy odebrali specjalne certyfikaty. O tym, że w pełni zasłużone, można było się przekonać podczas degustacji.

– Dziś nie tylko piękna przyroda i zabytki znajdują uznanie turystów odwiedzających województwo warmińsko-mazurskie – zauważył w rozmowie z wyróżnionymi marszałek województwa Jacek Protas. – Teraz coraz większym powodzeniem cieszą się nasze wyroby regionalne. Nie dziwi więc fakt, że Sieć Dziedzictwa Kulinarnego wzbogaca się o nowych członków. Sam, jak gdzieś jadę za granicę też lubię szukać wrażeń kulinarnych. Coraz więcej turystów nas odwiedzających czyni podobnie.

Certyfikaty jako świadectwo wysokiej jakości wyrobów oraz stosowania tradycyjnych receptur, otrzymało sześć przedsiębiorstw. Są to Gospodarstwo Pasieczne Arkadiusz Potomko w Bartoszycach i Pasieka Rodzinna Kaweckich w Dzierzgoniu (dwie firmy oferujące przepyszne miody lipowe, akacjowe, spadziowe), Restauracja „Pod Żaglami” w Olsztynie (tradycyjna kuchnia lokalna), Wytwórnia Win i Miodów Pitnych w Nidzicy (tradycyjne miody na recepturach staropolskich), Zespół Pałacowy Galiny koło Bartoszyc (nie tylko piękne otoczenie, ale też wyborna kuchnia), Restauracja Kortowska w Olsztynie oraz stołówka akademicka „Kuźnia Smaków” w Olsztynie (dwa miejsca godne polecenia dla chcących zjeść smacznie, a niedrogo).
R E K L A M A
banner
Certyfikaty odebrały także firmy, które wyróżnienia otrzymały wcześniej, a mianowicie „Piekarnia Staropolska” z  Olsztyna, „Zajazd nad Drwęcą” z Nowego Miasta Lubawskiego oraz zajazd „Pod Kłobukiem” z Małdyt. Ten ostatni kusił smakowitymi plackami i pierogami.

Marszałek Jacek Protas stwierdził po degustacji, że jedyna wadą tych smakołyków jest to, że trudno im się oprzeć i żałował, że tak wspaniałymi rzeczami nie można najeść się na zapas.

Ad-Ka

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl