Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
red. | 2011-05-20 20:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Krok w kierunku Amsterdamu

Olsztyn24
Turniej „Z podwórka na stadion” | Więcej zdjęć »
Piłkarki ze Szkoły Podstawowej nr 7 i piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 zrobili krok w stronę stadionu Ajaxu Amsterdam. Obie te szkoły zwyciężyły dziś (20.05) w olsztyńskich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, w którym główną nagrodą w tym roku jest wyjazd na stadion słynnego Ajaxu Amsterdam.

Turniej „Z podwórka na stadion...”, to oficjalne Mistrzostwa Polski w kategorii U-10 dla chłopców i dziewcząt. Sponsorem rozgrywek już od pięciu lat jest firma Tymbark, a organizatorem Polski Związek Piłki Nożnej. Patronat honorowy nad turniejem corocznie sprawuje UEFA Grassroots oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. W ubiegłorocznej edycji turnieju wzięło udział ponad 40 tys. zawodników z całej Polski. W tym roku odbywa się już XI edycja turnieju.

Nagrodą główną dla zwycięskich drużyn w każdej edycji turnieju jest wyjazd na jeden z najsłynniejszych i największych stadionów w Europie. W 2007 r. był to Camp Nou w Barcelonie, w 2008 r. – Wembley w Londynie, w 2009 r. – Santiago Bernabeu w Madrycie, a w 2010 r. – San Siro w Mediolanie. W tegorocznej edycji turnieju nagrodą główną jest wyjazd na stadion klubu Ajax Amsterdam!
R E K L A M A
banner
Oprócz nagrody głównej, uczestnicy turnieju otrzymują wiele atrakcyjnych nagród. Wśród nich są również nagrody dla trenerów, którzy za udział każdej swojej drużyny w turnieju, otrzymują koszulkę piłkarską Nike. Obok doskonałej zabawy i edukacji poprzez sport, celem rozgrywek jest wyłanianie największych piłkarskich talentów i indywidualności, które w przyszłości mogą decydować o sile i obliczu piłkarskiej reprezentacji Polski.

Do udziału w olsztyńskich eliminacjach zgłosiły się trzy drużyny dziewczęce, ze szkół podstawowych nr 7, nr 22 i nr 25. Do rywalizacji wśród chłopców zgłoszono początkowo 13 drużyn. Jednak z biegiem czasu do organizatorów napływały kolejne rezygnacje, m.in. drużyn zgłoszonych przez OKS Olsztyn i NAKI. Wycofały się też niektóre drużyny szkolne.

Ostatecznie do rozpoczętej w środę na boisku OSiR przy ul. Jeziołowicza rywalizacji przystąpiło 6 zespołów chłopięcych. Po rozegranych w środę i czwartek eliminacjach, do finału turnieju awansowały chłopięce zespoły z SP 3, SP 22 i SP 18. Drużyna SP 18 musiała jednak zrezygnować z udziału w w finałowych meczach, więc zastąpił ją dziś zespół SP 30.

W finale turnieju chłopców rozegrano trzy mecze systemem „każdy z każdym”. Bezsprzecznie najlepsi okazali się młodzi piłkarze  z SP 3. Pokonali oni bowiem wysoko SP 30 6:0 i również wyraźnie SP 22 4:1. W meczu decydującym o trzecim miejscu SP 22 zwyciężyła SP 30 3:1.

Również dzisiejszy finał wśród dziewcząt rozegrano systemem „każdy z każdym”. Zwycięstwo przypadło zawodniczkom z SP 7, które pokonały koleżanki z SP 22 1:0 i z SP 25 4:0. Drugie miejsce przypadło dziewczętom z SP 22, po zwycięstwie nad SP 25 3:2.

Dzisiaj zwycięstwa świętowali więc chłopcy z SP 3 i dziewczęta z SP 7. Czy pojazdą do Amsterdamu? Za wcześnie na odpowiedź na takie pytanie. Przed nimi jeszcze eliminacje wojewódzkie, a potem - miejmy nadzieję - turniej finałowy.

Olsztyński turniej przeprowadzili: Stowarzyszenie Sportu Szkolnego „Juvenia” w Olsztynie i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Mecze finałowe turnieju o Puchar Tymbarku

20-05-2011

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl