Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2011-05-31 22:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Przedszkolaki i leśne puzzle

Olsztyn24
Wielkie dzieło małych rączek | Więcej zdjęć »
Niecodzienną zabawę mogli obserwować dzisiaj (31.05) olsztynianie, którzy w południe pojawili się na Targu Rybnym na Starym Mieście. Tam bowiem, z wielką frajdą, przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 układały nieprzeciętnych rozmiarów (5m x 5m) puzzle. Zabawę tę zorganizowały dla nich Lasy Państwowe oraz Fundacja Ekologiczna ARKA w ramach ogólnopolskiej akcji „Leśne Puzzle” stworzonej w związku z Międzynarodowym Rokiem Lasów.

- W akcjach promujących ekologię, organizowanych przez Fundację Ekologiczną ARKA, bierzemy udział od czterech lat - wyjaśnia Przemysław Fabisiak, nauczyciel z PM nr 2. - Dzisiejszą zabawą chcemy zwrócić uwagę ludzi na potrzebę dbania o czystość naszych lasów. Nie jest to jedyna akcja, w której nasze przedszkole bierze udział. Organizujemy między innymi patrole ekologiczne wokół naszego przedszkola i jeziora Długiego oraz bierzemy udział w wiosennym sprzątaniu Warmii i Mazur. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w tych przedsięwzięciach, co nas bardzo cieszy, ponieważ staramy się wpajać im pozytywne zachowania ekologiczne już od najmłodszych lat.

Olsztyn jest jednym z pięciu polskich miast, które odwiedzą „Leśne Puzzle” (nazwa pochodzi od obrazka, jaki przedstawiają po ułożeniu). Akcja ta jest jednym z wydarzeń promujących edukację ekologiczną, zorganizowanych w ramach ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowego Roku Lasów. Rok ten obchodzony jest pod hasłem „Lasy dla ludzi”. Ma ono podkreślać, że las ma dla człowieka ogromne znaczenie.

R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl