Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
red. | 2011-06-03 15:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Lody zjedzone, rekord nie pobity

Olsztyn24
Gotowi do próby bicia rekordu | Więcej zdjęć »
Około tysiąca osób zabrakło, żeby w Olsztynie został pobity rekord Guinnessa w jednoczesnym jedzeniu lodów. W próbie pobicia rekordu wzięło udział prawie dwa tysiące małych i dużych mieszkańców miasta, a jak twierdzą najbardziej zorientowani w sprawie pracownicy Chłodni Olsztyn, od kwietnia tego roku rekord należy do Amerykanów i wynosi niespełna 2700 osób jednocześnie jedzących lody.

Próba pobicia rekordu była jedną z kilkuset imprez przygotowanych na rozpoczęte dziś (3.06) w Olsztynie V Światowe Dni Bajki. Jako pierwsi do działania zabrali się naukowcy z całego świata, którzy w auli teatralnej Wydziału Humanistycznego UWM już o 9.00 rozpoczęli rozprawy na temat bajki w ramach II Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej „Bajka w przestrzeni naukowej i edukacyjnej - Bajka i mit”. Obrady dwudniowej konferencji przerwano na czas bicia rekordu, ale dołączenie naukowców do zabawy w jedzenie lodów nie zmieniło sytuacji.

Tak czy inaczej, zabawa w jednoczesne jedzenie lodów była przednia. Wstępnie obliczono, że przed, w czasie i po  próbie pobicia rekordu, olsztynianie zjedli dużo ponad 4 tysiące lodów „Bolero” produkowanych przez olsztyńską Chłodnię.
R E K L A M A
banner
Jutro kolejny dzień V Światowych Dni Bajki. Najatrakcyjniej zapowiada się Parada Postaci Bajkowych, która przed południem wyruszy spod olsztyńskiego ratusza na boisko przy Gimnazjum nr 3 i XI Liceum Ogólnokształcących przy ul. Kołobrzeskiej. Tam rozpocznie się wielki, bajkowy festyn. W imieniu organizatorów - serdecznie zapraszamy.

 

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Bicie rekordu Guinnessa w jedzeniu lodów

»

03-06-2011

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl