00:23 19 maja 2024 Imieniny: Celestyna, Iwa

red. | 2011-07-18 16:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Puchar dla Duńczyków

Regaty na Jeziorze Krzywym | Więcej zdjęć »

Na olsztyńskim Jeziorze Krzywym zakończyły się dziś (18.07) zaliczane do Pucharu Świata Regaty Mistrzów w olimpijskiej klasie 49er - Volvo Olympic Cup. Zwyciężyli Duńczycy Jonas Warrer i Soren Hansen.

Regaty rozgrywane były w Olsztynie od soboty. W ciągu trzech dni żeglujący na najszybszych jednokadłubowych łódkach olimpijskich 49er rozegrali w tym czasie 12 wyścigów. Najmniej punktów (suma miejsc we wszystkich wyścigach) - 20 - zgromadziła duńska załoga, w której sternik, Jonas Warrer jest aktualnym mistrzem olimpijskim z Pekinu. Na drugim miejscu uplasowali się również Duńczycy - Allan Norregaard i Peter Lang z 29 punktami. Ostatnie miejsce na podium zajęli Polacy: Paweł Kacprowski i Jacek Piasecki z 35 punktami na koncie.

W grupie załóg, którym przypadły finansowe nagrody w olsztyńskich zawodach znalazła się jeszcze jedna duńska (Emil i Simon Toft Nielsen - 4. miejsce) i jedna polska załoga (Tomasz Januszewski i Jacek Nowak - 5. miejsce).

Dodać jeszcze należy, że aktualny mistrz Polski w klasie 49er, Łukasz Przybytek, z „załogantem” Pawłem Kołodzińskim, zajął 6. miejsce.
W olsztyńskich regatach startowało 11 załóg z Polski, Danii, Austrii i Włoch.