Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2011-10-08 22:03 | Rozmiar tekstu: A A A
XI Marsz Różowej Wstążki „Kochamy Cię Życie”

Nasze życie w naszych rękach! Badajcie się Panie, bo warto!

Olsztyn24
XI Marsz Różowej Wstążki | Więcej zdjęć »
Na Placu Jana Pawła II było dziś (8.10) tłoczno, gwarni i... różowo. Dlaczego? Ponieważ hasło „Moje życie w moich rękach” promowały tam amazonki, zachęcając do profilaktycznych badań w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi podczas XI Marszu Różowej Wstążki „Kochamy Cię Życie”. Organizatorem manifestacji było Olsztyńskie Towarzystwo „Amazonki”, zaś prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz sprawował nad nią patronat.

- Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi i spotykamy się tu dzisiaj żeby zamanifestować swoją obecność, pokazać, że mimo tak ciężkiej choroby, jaką jest rak piersi, staramy się żyć pełnią życia - powiedziała nam Barbara Baturo-Warszawska, wiceprezes olsztyńskich amazonek. - Chcemy też namawiać do profilaktyki, ponieważ panie dostają zaproszenia na badania, a niestety często z nich nie korzystają. To jest nasz manifest: Badajcie się Panie, bo warto!

Po oficjalnym przywitaniu uczestników marszu przez prezes Mariannę Kunikowską oraz prezydenta miasta, ponad stuosobowy, różowy korowód z bębniarzami ze szkoły muzycznej na czele, ruszył przez Stare Miasto do olsztyńskiego zamku. Tam uczestnicy marszu mogli wysłuchać wykładu ginekologa onkologa z Kaliningradu - dr Czasziny Lidii Iwanowej oraz obejrzeć występy artystyczne.
R E K L A M A
banner
Olsztyńskie Towarzystwo „Amazonki” zrzesza blisko 190 kobiet po amputacji piersi z Olsztyna i okolic. Członkinie spotykają się na comiesięcznych spotkaniach (w każdy pierwszy wtorek miesiąca) w stołówce szpitala MSWiA, przy Al. Wojska Polskiego 37. Więcej informacji o oferowanych przez panie formach pomocy dostępnych jest na stronie internetowej towarzystwa pod adresem http://amazonki-olsztyn.pl.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
XI Marsz Różowej Wstążki w Olsztynie

»

08-10-2011

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl