12:24 20 maja 2024 Imieniny: Bazylego, Bernardyna

red. | 2011-10-29 18:28 | Rozmiar tekstu: A A A

OKS 1945 znowu wiceliderem

OKS 1945 - Garbarnia Kraków 3:0 (1:0) | Więcej zdjęć »

Piłkarze OKS 1945 Olsztyn powrócili na fotel wicelidera grupy wschodniej II ligi. Awans umożliwiło im dzisiejsze (29.10) zwycięstwo na stadionie przy al. Piłsudskiego nad krakowską Garbarnią 3:0 (1:0).

Strzelecką serię rozpoczął w I połowie bramkostrzelny Krzysztof Filipek. Gdy zawodnicy przymierzali się już do zejścia do szatni na przerwę, sędzia zarządził rzut rożny. Wykonawcą był Łukasz Suchocki, który wstrzelił piłkę w pole karne. Do piłki najwyżej wyskoczył Krzysztof Filipek i strzałem głową pokonał bramkarza Garbarni.

W prawie identycznych okolicznościach padła druga bramka. Również z rzutu rożnego, w 67. minucie meczu, dośrodkowywał Łukasz Suchocki. Tym razem piłka trafiła na głowę Igora Biedrzyckiego, dopiero co wprowadzonego przez trenera Zbigniewa Kaczmarka do gry. Biedrzycki „musnął” piłkę głową, która wpadła w długi róg bramki.

Trener OKS miał dzisiaj „farta” do zmian, bo trzecią bramkę również zdobył zawodnik wprowadzony na boisko w drugiej połowie. Chodzi o Daniela Michałowskiego, który kilka chwili wcześniej zastąpił Krzysztofa Filipka. Michałowski w 79. minucie otrzymał podanie od Pawła Łukasika, tuż przed linią pola karnego, wszedł między obrońców Garbarni i z odległości około 11. metrów strzelił płasko obok rozpaczliwie interweniującego bramkarza gości.
OKS miał jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, ale na drodze piłki do siatki stawał albo bramkarz gości, albo słupek, albo poprzeczka.

OKS 1945 wystąpił dzisiaj w składzie: Skiba - Bucholc, Baranowski, Koprucki, Głowacki, Suchocki, Szaraniec, Tunkiewicz (66 Biedrzycki), Łysiak (71 Łukasik), Świderski (86 Remisz), Filipek (77 Michałowski).