Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email UM | 2011-11-19 21:28 | Rozmiar tekstu: A A A

I ty możesz być dawcą szpiku

Olsztyn24

Prezydent Grzymowicz oddaje próbkę krwi do badania (fot. UM)
Dobiega końca olsztyńska akcja rejestracji dawców szpiku. Dziś (19.11) w południe Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, dołączył do grona dawców w Szpitalu MSWiA.

- Procedura rejestracji nie jest skomplikowana. Osoby, które chcą pomóc ratować inne życie wypełniają zaledwie kwestionariusz dotyczący stanu zdrowia i oddają krew do badania zgodności, następnie zostają wpisani do światowego rejestru dawców szpiku kostnego – mówi Piotr Grzymowicz i zachęca do rejestracji jeszcze niezdecydowanych.

Dzięki takiej akcji możliwe jest znalezienie odpowiedniego niespokrewnionego dawcy dla chorego. Sama akcja rozpoczęła się w poniedziałek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, wczoraj potencjalni dawcy rejestrowali się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, a dziś do godz. 18.00 w Szpitalu MSWiA. Podczas poprzednich akcji do rejestru dołączyło ponad 1800. potencjalnych dawców szpiku.
R E K L A M A
banner
Szpik kostny może zostać wyprodukowany tylko przez ludzki organizm, dlatego tak potrzebni są dawcy, którzy bezinteresownie chcą pomóc chorym. Wszystkie zdrowe osoby, które ukończyły 18 rok życia (o ile nie ma przeciwwskazań) mogą zostać dawcą i przeżyć wiele pozytywnych emocji oraz niezapomniane chwile związane z uratowaniem ludzkiego życia.

Tegoroczna akcja jest już piątą edycją poszukiwania dawców szpiku kostnego.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.