01:37 02 maja 2024 Imieniny: Anatola, Zygmunta

Newsroom24 Głos Ludu, informacje czytelników
Dariusz Sułkowski | 2011-12-07 19:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Piłkarze NAKI 98 Olsztyn wygrali w Suwałkach

Zwycięska drużyna Naki `98 Olsztyn | Więcej zdjęć »

Piękny sukces odnieśli młodzi futboliści UKS NAKI 98. Olsztynianie wygrali VII Międzynarodowy Halowy Turniej w Suwałkach, który odbył się 3-4 grudnia 2011 r. Na miejscu stawiły się silne ekipy m. in. z Litwy, Białegostoku, a sami gospodarze wystawili dwie wyróżniające się drużyny Wigry Suwałki. W tym doborowym składzie znalazły się również dwie drużyny z naszego województwa: Rominta Gołdap oraz NAKI 98, trenowane przez Dariusza Sułkowskiego.

Zespół Naki 98 pojechał w mocno okrojonym składzie, lecz nie przeszkodziło to w odniesieniu sukcesu i zajęciu I miejsca w silnie obsadzonym turnieju. Drużyna pojechała w składzie: Kacper Żukian, Michał Szłykowicz (indywidualna nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju), Tomasz Panek, Bartosz Salwowski, Wiktor Gaweł, Adam Zgliński.

Piłkarze Naki rozkręcali się z meczu na mecz. Pierwszego dnia zmierzyliśmy się m.in. z przeciwnikami z Kowna - silną drużyną Mistrzostwa Sportowego, Wigry II Suwałki, Romintą Gołdap. Mecze były rozgrywane na dużej nowoczesnej sali i trwały po 20 min.

Pierwszym przeciwnikiem była ekipa Kowno ’98. Po bardzo dobrym początku i prowadzeniu w 19 minucie 5-3, wynik spotkania wydawał się być przesądzony, lecz ostatnie 60 sek. przyniosło naszym przeciwnikom dwie kuriozalne bramki i wygraną 6-5. Bramki w tym meczu strzelali: Wiktor Gaweł 3, Tomasz Panek, Michał Szłykowicz.
Do drugiego meczu przystąpiliśmy już lekko zmęczeni (graliśmy z jednym rezerwowym), a naszym przeciwnikiem była drużyna gospodarzy, która wygrała pierwszy mecz z Romintą Gołdap 9-1. Mieliśmy pewne obawy, czy wystarczy nam sił. Pierwsze minuty dały nam szybką odpowiedź, iż jesteśmy drużyną lepszą. Po 10 minutach prowadziliśmy już 4-0, wydawać by się mogło, iż wynik spotkania jest już przesądzony. Nic bardziej złudnego, ponieważ w 15 minucie to nasza drużyna stanęła, a przeciwnicy zaczęli strzelać bramki (w tym jedną samobójczą). W 4 minucie wynik spotkania zmienił się na 4-4. W następnej akcji strzelamy na bramkę, a piłka odbija się od słupka i gospodarze po szybkiej kontrze wychodzą na prowadzenie. Bartosz Salwowski strzela ze środka na bramkę i pada gol wyrównujący. Bramki w tym meczu strzelali: Wiktor Gaweł, Adam Zgliński 2, Michał Szłykowicz, Bartosz Salwowski.

Kolejny mecz to spotkanie z Romintą Gołdap, mecz bez większej historii wygrywamy pewnie 9-1, strzelając wszystkie 10 bramek. Na listę strzelców wpisali się: Adam Zgliński 3, Wiktor Gaweł 3, Bartosz Salwowski, Michał Szłykowicz, Tomasz Panek.

Drugiego dnia mecze półfinałowe to NAKI 98 - Wigry I Suwałki i Kowno I - Piast Białystok. Pierwsi na plac boju wyszli gospodarze z Naki 98. Mecz od początku był bardzo emocjonujący i zacięty. Jako pierwsi w tym meczu strzeliliśmy bramkę (Wiktor Gaweł). Było to w 16 minucie. Przez cały czas trwała zacięta walka pod obiema bramkami, po jednej z akcji pod naszą bramką i rykoszecie Żukian był bez szans. Wynik spotkaniu już do końca nie uległ zmianie, więc o wejściu do finału decydowały rzuty karne. W rzutach karny świetnie spisał się Kacper Żukian broniąc 3 z 4 karnych. Dla naszej drużyny karne strzelili Michał Szłykowicz i Tomasz Panek, czym zapewnili nam udział w finale.

W drugim półfinale mecz zakończył się również wynikiem remisowym 2-2. W rzutach karnych lepsi okazali się Litwini z Kowna wygrywając 2-1.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się Wigry I Suwałki z Piastem Białystok. Gospodarze walczyli zacięcie, lecz nie sprostali lepiej grającym zawodnikom Piasta, którzy wygrali 2-1 i zajęli III miejsce w turnieju.

Mecz finałowy zaczęliśmy bardzo ostrożnie, od dobrego ustawienia w obronie licząc na szybkie wyjścia z kontrami. Do 14 minuty wynik spotkania nie ulegał zmianie, dopiero po trafnym strzale Bartosza Salwowskiego pod poprzeczkę, wynik spotkania zmienia się na 1-0 dla nas. W ciągu dwóch kolejnych minut nasz przeciwnik strzela bramkę wyrównującą. Kolejne minuty to walka o każdy centymetr boiska. I wtedy zostaje sfaulowany „Salwa”. Do piłki podchodzi sam poszkodowany i pięknym strzałem w samo okienko bramki drużyny z Kowna ustala wynik spotkania na 2-1. Wynik do końcowego gwizdka nie uległ już zmianie, więc mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju został nasz zawodnik Michał Szłykowicz, ale na słowa uznania zasłużyli wszyscy zawodnicy, którzy w okrojonym składzie stawili czoła dobrze grającym ekipom Wigier i Kowna.