20:13 29 kwietnia 2024 Imieniny: Katarzyny, Piotra

Jacek Smoliński | 2012-02-10 00:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Bokserzy PIRS na Grand Prix Pucharu Polski w Karlinie

Zawodnicy PIRS z trenerem Jackiem Smolińskim

W dniach 1-4 lutego 2012 r. w Karlinie odbył się turniej Grand Prix seniorów w boksie. Były to jednocześnie eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Seniorów. Do zawodów przystąpiło łącznie 164. pięściarzy z całej Polski. Klub UKSW „PIRS” Powiatu Olsztyńskiego reprezentowali: Tomasz Gryckiewicz, Przemysław Szmigiel oraz Arkadiusz Wasilewski.

Tomek Gryckiewicz (kategoria wagowa 60 kg) wylosował pusty los przechodząc automatycznie do półfinału. Tam przegrał swój pojedynek po bardzo wyrównanej walce z Michałem Leśniakiem (Kaczor Boks Team), tegorocznym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Przemek Szmigiel (kategoria wagowa 81 kg) w ćwierćfinale walczył z Wiktorem Perczyńskim (Gwardia Warszawa). Nasz zawodnik wygrał przez KO w 1. rundzie. W półfinale Szmigiel pokonał jednogłośnie na punkty Przemysława Bartkowiaka (PKB Poznań), lecz do walki finałowej nie przystąpił przez pechową kontuzję ręki.

Najmniej szczęścia miał Arek Wasilewski (kategoria wagowa 75 kg). Walczył już pierwszego dnia z Rafałem Sokołowskim (Olimp Szczecin). Przegrał swój pojedynek, co było nie tylko dla olsztyńskich trenerów niejasnym werdyktem. W czasie pojedynku zawodnik „PIRS” miał wyraźną przewagę. Niestety nadział się na kontrę, po której był liczony. Olsztyński zawodnik był gotowy do dalszej walki, lecz sędzia zakończył pojedynek.
Już w dniach 16-19 lutego 2012 r. odbędzie się kolejne Grand Prix Pucharu Polski w Wałczu i kolejne eliminacje z udziałem zawodników z Olsztyna.