05:15 17 maja 2024 Imieniny: Brunona, Sławomira

Jerzy Litwiński | 2012-02-12 23:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Sukcesy taekwondoków w Szwecji

Medaliści Magdalena Obrębska i Kamil Chwesiuk | Więcej zdjęć »

W dniach 11-12 lutego w szwedzkim mieście Trelleborg odbył się Międzynarodowy Turniej klasy A w Taekwondo Olimpijskim (najwyższa ranga europejska). W zawodach znakomite wyniki osiągnęli zawodnicy dwóch klubów olsztyńskich SKS Start Olsztyn i AKS OSW Start Olsztyn.

Magdalena Obrębska (Start) wywalczyła złoty medal w kategorii 52 kg w rywalizacji juniorek pokonując kolejno: Emelie Seiden (Szwecja) 8:7, Marie Magnus (Norwegia) 1:0, Roxanę Nothaft (Niemcy) 5:3 i w finale Mateę Knezevic (Chorwacja) 8:7. Jest to jeden z większych sukcesów klubu Start w taekwondo Olimpijskim.

Kamil Chwesiuk (AKS OSW Start) zdobył srebrny medal w kategorii 87 kg w rywalizacji seniorów wygrywając z Thomasem Broggerem (Dania) 9:0, Samirem Aknouche (Szwecja) 8:0, Yvanem Nikitinem (Rosja) 7:4, przegrywając w finale z Florianem Meyerem (Niemcy) 2:3.

Niewiele do medalu zabrakło pozostałym zawodnikom: Agata Jackiewicz przegrała walkę o półfinał po dogrywce, podobnie jednej zwycięskiej walki do strefy medalowej zabrakło Piotrowi Hatowskiemu, Patrik Chrapkowski odpadł w drugiej rundzie.