Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2012-03-01 23:54 | Rozmiar tekstu: A A A

VJ-e z całego świata zawitali do Olsztyna

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji | Więcej zdjęć »

W Olsztynie od dzisiaj do niedzieli (1-4.03) goszczą VJ-e z całego świata. Miłośnicy miksowania obrazu określani mianem Video Jockeyów na cztery dni przejęli odnowione Olsztyńskie Planetarium. W jakim celu? O tym opowiedzieli podczas dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w ich tymczasowej siedzibie.

33. artystów sztuk wizualnych zaproszonych do stolicy Warmii i Mazur przez VJ-a Diablosa (Jarosława Bałabańskiego - Olsztyn) będzie uczestniczyć w zorganizowanym przez niego we współpracy z VJ Forum International (Bjorn Samson - Belgia) Kosmicznym Spotkaniu VJ-ów (Space VJ Meeting Poland) - pierwszej edycji festiwalu z planowanej serii „Space VJ Meeting”. VJ-e z kilkunastu krajów, n.in. z Belgii, Niemiec, Australii, Włoch, USA i Polski, zaprezentują olsztynianom swoje umiejętności w tworzeniu live cinema, mappingu oraz wizualizacji na żywo w rytm muzyki. Jednakże głównym celem tego przedsięwzięcia, jak wyjaśnia VJ Diablos, jest umożliwienie uczestnikom festiwalu wymiany idei i doświadczenia w zakresie nowych mediów.

- Od sześciu lat już staramy się przygotowywać jakieś spotkania, festiwale w Olsztynie, żeby pokazać coś nowego, ale w związku z tym, że jest to dość nowa sztuka, więc ma najszersze zastosowanie w miejscach niszowych, na przykład klubach - stwierdza VJ Diablos. - Dopiero obecnie zaczęliśmy wychodzić na większe eventy. Nasz pomysł na ten festiwal przede wszystkim polega na tym, żeby wymieniać się doświadczeniami, a nie żeby między sobą rywalizować. Chcemy też przybliżyć naszą sztukę mieszkańcom miasta.
R E K L A M A
banner
Aby przybliżyć mieszkańcom miasta tajniki pracy z obrazem międzynarodowa ekipa VJ-ów przygotowała dla osób zainteresowanych występy, prezentacje i warsztaty (plan imprez dostępny jest w zakładce „Co?Gdzie?Kiedy?” oraz na stronie internetowej festiwalu pod adresem http://spacevjmeeting.pl). Wstęp na wszystkie imprezy jest darmowy.

Jak zapowiadają organizatorzy, warto będzie przyjść zobaczyć te prezentacje między innymi po to, by przekonać się, jak można wykorzystać możliwości naszego odnowionego miejskiego planetarium, które doskonale nadaje się nie tylko do oglądania gwiazd.

W najbliższym czasie postaramy się odwiedzić naszych festiwalowych gości przy pracy i zaprezentować Państwu ich twórczość.   

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl