Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
red. | 2012-03-11 20:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńska „13” sławi Olsztyn w Europie

Olsztyn24
 
eTwinning to międzynarodowa współpraca między przedszkolami, szkołami wszystkich typów za pomocą mediów elektronicznych. Jest to program, który nie wymaga nakładów finansowych, a tematyka projektów wynika z podstawy programowej, zainteresowań uczniów, specyfiki szkoły. Polscy nauczyciele są bardzo aktywni w tym programie. Obecnie w całej Europie w programie eTwinning  zarejestrowanych jest  151 774 nauczycieli, którzy realizują 4 894 projektów. Na dzień 31 stycznia 2011 r. w Polsce było zarejestrowanych 9 175 szkół, z czego 344 to szkoły w naszym województwie. Niestety w województwie warmińsko-mazurskim realizuje się jedynie 174 projekty eTwinning, co plasuje region na ostatnim miejscu w Polsce.

Szkoła Podstawowa nr 13 w Olsztynie jest zaangażowana w  realizację międzynarodowych projektów eTwinning od 2009 roku. Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, Jolanta Okuniewska, współpracuje ze szkołami z Rumunii, Włoch, Portugalii, Irlandii, Szwecji. Jej projekty uzyskują Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości, co świadczy o ich wysokim poziomie.

W minionym roku szkolnym Jolanta Okuniewska realizowała projekt Hide and seek in the castle, dotyczący tematyki zamków i rycerzy. Partnerami były trzy szkoły z Rumunii i jedna szkoła z Portugalii. Realizacja projektu trwała przez cały szkolny rok. Uczniowie zdobywali wiedzę na temat historii i budowy zamków gotyckich, sławnych rycerzy, uzbrojenia rycerskiego, kodeksu rycerskiego, rycerskich herbów, słynnych bitew, Króla Artura i rycerzy Okrągłego Stołu. Zgromadzono liczne materiały, które partnerzy zamieszczali na stronie projektu www.hideandseek.wikispaces.com.
R E K L A M A
banner
Projekt we wszystkich krajach uzyskał Krajowe Odznaki Jakości, co umożliwiło otrzymanie Europejskiej Odznaki Jakości i udział w europejskim konkursie na najlepszy projekt eTwinning.

Pod koniec lutego Biuro Centralne w Brukseli ogłosiło listę laureatów. Na konkurs nadesłano ponad 330 projektów z całej Europy. W kategorii wiekowej 4-11 lat (przedszkola i szkoły podstawowe) wśród ośmiu najlepszych znalazł się projekt Hide and seek in the castle ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Olsztynie. Jolanta Okuniewska została zaproszona na doroczną konferencję eTwinning do Berlina. Będzie tam prezentować swój projekt oraz spotka się z nauczycielkami z partnerskich szkół. Będzie to ich pierwsze spotkanie, a do tej pory zrealizowały wspólnie już cztery projekty, zdążyły się zaprzyjaźnić, wymieniają się doświadczeniami i uczą się od siebie.

Jolanta Okuniewska pełni funkcję Regionalnego Ambasadora Programy eTwinning w naszym województwie. Służy radą i pomocą nauczycielom, którzy rozpoczynają przygodę z eTwinningiem, prowadzi szkolenia i warsztaty.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl