03:57 20 maja 2024 Imieniny: Bazylego, Bernardyna

red. | 2012-04-14 19:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Warmia rozgromiła Juranda

Warmia - Jurand 38:27 | Więcej zdjęć »

Piłkarze ręczni Warmii Olsztyn rozgromili dziś (14.04) na własnym terenie Juranda Ciechanów. Olsztynianie w HWS Urania zaaplikowali gościom 38 bramek, sami tracąc 27.

Wątpliwości, kto wygra dzisiejszy mecz nie było od pierwszych minut spotkania. Olsztynianie bardzo szybko uzyskali kilkubramkową przewagę, a na przerwę schodzili z zapasem 13. bramek (20:7). Druga połowa była już bardziej wyrównana, w tej odsłonie gra toczyła się według schematu „bramka za bramkę”. Chociaż w tej części meczu goście zdobyli dwie bramki więcej, to było to za mało by chociaż trochę zbliżyć się do olsztynian. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Warmii 38:27.

Olsztynianom zostały jeszcze do rozegrania dwa mecze. Za tydzień (21.04) w Uranii spotkają się z Zagłębiem Lubin, które do dzisiaj zajmowało w PGNiG Superlidze 9. miejsce, o jedno wyżej od olsztynian. Ostatni mecz Warmia rozegra w Wągrowcu z tamtejszą Nielbą.
Jeżeli olsztynianie chcą zająć 9. miejsce w lidze, które gwarantuje pozostanie w PGNiG Superlidze bez konieczności rozgrywania baraży, musi oba spotkania wygrać. W przeciwnym wypadku będzie walczyć o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w barażach z zespołem z I ligi. Na dzisiaj szans na pozostanie w Superlidze nie ma natomiast dzisiejszy przeciwnik olsztynian - Jurand Ciechanów.