Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
ATK | 2012-04-14 22:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Zwyciężyła bajkowa królowa

Olsztyn24
Mali laureaci konkursu (fot. ATK - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W czytelni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie było dziś (14.04) bardzo gwarnie i wesoło. Przybyły tam bowiem dzieci z przedszkoli na podsumowanie drugiej edycji konkursu plastycznego. Tegoroczna pod hasłem „Królowa - Angielska czy Bajkowa” nawiązywała do brytyjskiej królowej Elżbiety II, świętującej w tym roku 60-lecie koronacji, oraz bajkowej postaci królewny. W rywalizacji malarskiej wygrała ta ostatnia, gdyż okazała się bliższa dzieciom.

Organizatorem konkursu „Królowa – Angielska czy Bajkowa” była szkoła języka angielskiego dla przedszkolaków „Playschool” Marty Niedźwiedź. Patronat nad imprezą objęła „Piątka” – Biblioteka Dzieci i Młodzieży działająca przy WBP. Konkurs skierowany był do przedszkoli w Olsztynie i okolicy, w których zajęcia językowe prowadzi „Playschool”. Tematycznie konkurs związany był z literaturą dziecięcą i miał na celu popularyzację czytania książek wśród najmłodszych.

Jury konkursowe w składzie: Agnieszka Przełomiec (przewodnicząca), Marta Niedźwiedź i Katarzyna Buder wybrało najlepsze prace.
R E K L A M A
banner
– To wielka radość przewodniczyć temu jury i wybierać wśród tak wspaniałych prac dzieci – mówi Agnieszka Przełomiec. – Na konkurs wpłynęło 80 prac z 10. przedszkoli. Chcę jednak zaznaczyć, że niektóre przedszkolanki usiłowały pomagać dzieciom w ich rysunkach. To było widać i te prace już przy wstępnej weryfikacji zostały odrzucone. Dzieci powinny same malować, same odtwarzać swój świat. Trzeba dać im tę możliwość, a nie pomagać. Prace dzieci są bardzo spontaniczne i pełne pasji. Dorośli nie powinni tego psuć.

Nagrody otrzymali:

– I miejsca:  Bartosz Wiśniewski (Przedszkole Samorządowe w Słupach), Maja Sucharzewska i Joanna Michalczyk (Przedszkole Miejskie nr 40),
– II miejsca: Judyta Skwarczyńska (Przedszkole Niepubliczne „Śmieszek”), Wiktoria Makowska (Przedszkole Miejskie nr 40) i Patrycja Niedziela (Przedszkole Niepubliczne „Tempo”)
– III miejsce: Kuba Gawkowski i Malka Czaplicka (Przedszkole Miejskie nr 40) i Jagoda Żeglińska (Przedszkole Niepubliczne „Śmieszek”).

Przyznano także wyróżnienia. Dostali je:

– Helena i Weronika Kondratowicz (Przedszkole Samorządowe „Juniorek” w Kieźlinach), Wiktoria Mierzejewska i Maciek Kosiorek (Przedszkole Miejskie nr 40), Tosia Załuska (Przedszkole Miejskie nr 2), Joanna Albin (Przedszkole Samorządowe w Słupach), Ola Niklewska (Przedszkole Miejskie nr 40), Adam Mieczaniec (Przedszkole Niepubliczne „Śmieszek”), Ola Banaszkiewicz (Przedszkole Samorządowe „Juniorek” w Kieźlinach), Nadia Kłyszewska (Przedszkole miejskie nr 2) oraz Zosia Wiczkowska (Przedszkole Miejskie nr 40).

Dzieci dostały pamiątkowe dyplomy oraz torby z upominkami. Dla wszystkich, nie tylko dzieci, były cukierki.

ATK

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl