03:24 25 kwietnia 2024 Imieniny: Jarosława, Marka

red. | 2012-04-29 21:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Finałowy turniej Grand Prix - Puchar Polski w Pływaniu zakończony

Najlepszy polski pływak Paweł Korzeniowski odbiera nagrodę z rąk prezydenta Piotra Grzymowicza | Więcej zdjęć »

W Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Aquasfera” zakończył się dzisiaj (29.04) finałowy turniej Grand Prix - Puchar Polski w Pływaniu. Nagrody oraz wyróżnienia zwycięzcom wręczył prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

W końcowej klasyfikacji Grand Prix kobiet miejsca na podium wywalczyły:

1) Aleksandra Urbańczyk (Trójka Łódź),
2) Karolina Szczepaniak (AZS AWF Warszawa)
3) Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław)

W pierwszej szóstce Grand Prix kobiet uplasowały się dwie olsztynianki: Manuela Wikieł (5. miejsce) i Monika Czerniak (6. miejsce). Obie pływaczki są zawodniczkami AZS UWM Olsztyn.
W końcowej klasyfikacji Grand Prix mężczyzn trzy pierwsze miejsca zajęli:

1) Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa)
2) Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra)
3) Krzysztof Pielowski (AZS UWM Olsztyn).

W pierwszej szóstce Grand Prix mężczyzn uplasował się jeszcze jeden zawodnik z Olsztyna - Sylwester Borowicz-Skoneczny. W klasyfikacji końcowej olsztynianin zajął 6. miejsce.

Kolejne zawody pływackie na nowym basenie w Olsztynie odbędą się już za dwa tygodnie (12-15.05). Będą to Mistrzostwa Polski w pływaniu.