14:37 25 kwietnia 2024 Imieniny: Jarosława, Marka

red. | 2012-05-20 18:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńskie balkony zdobyte!

Red Bull Balcony Shot Olsztyn (fot. Tomasz Podgórny Red Bull
Content Pool)
| Więcej zdjęć »

W sobotę (19.05) w Olsztynie odbył się trzeci przystanek ogólnopolskiej serii zawodów Red Bull Balcony Shot. Celem imprezy było wyłonienie najbardziej precyzyjnego strzelca. Zamiast do bramki, zawodnicy musieli jednak trafić piłką na balkony. Osiedlowy klimat rozgrywek przyciągnął do Olsztyna 129 śmiałków z całego województwa. Rywalizacji nie bały się kobiety - zjawiło się aż 16 uczestniczek. Królem strzelców w Olsztynie został jednak mężczyzna - Wiktor Dębski. Pozostałe miejsca na podium zajęli: Robert Robaszewski i Paweł Szydłowski.

Olsztyński przystanek był trzecim z serii ogólnopolskich zmagań Red Bull Balcony Shot. Przy ul. Osińskiego 6 zgromadziła się rekordowa jak do tej pory grupa miłośników futbolu, którzy chcieli spróbować sił w walce z balkonami.

Okazało się, że trafienie piłką na balkon wcale nie jest łatwym zadaniem. Spośród 129 uczestników tylko 14 udało się zdobyć punkty i przejść do drugiego etapu rozgrywek. Wśród nich znalazła się jedna zawodniczka - Lena Kuźmiak z Górowa Iławeckiego. Lena dzielnie walczyła, ale w finałowej szóstce znaleźli się sami panowie. Szóstka zawodników rywalizowała do upadłego. Zwycięzcą przystanku został Wiktor Dębski z Olsztyna. - Znalazłem się tu przypadkiem, do udziału namówił mnie kolega. Nie gram na co dzień w piłkę nożną, a raczej w kosza, więc to spore zaskoczenie! - mówił Wiktor.

O pozostałe miejsca na podium zawodnicy walczyli w dogrywce. Ostatecznie drugie miejsce zajął Robert Robaszewski, a na ostatnim stopniu podium stanął Paweł Szydłowski. Cała trójka oprócz satysfakcji zyskała nagrody rzeczowe oraz możliwość udziału w krajowym finale zawodów, który odbędzie się 26 maja w Łodzi.
Red Bull Balcony Shot to zawody w trafianiu piłką nożną do celu, którym wyjątkowo nie jest bramka, lecz balkon! Uczestnicy rywalizują w miejskim otoczeniu bloków, z których jeden staje się polem gry. Zawodnicy zdobywają punkty poprzez celne trafienia na oznaczone odpowiednią punktacją balkony. Punktacja różni się ze względu na stopień trudności, jaką sprawić może trafienie piłką do danego celu. Trójka najbardziej precyzyjnych zawodników z każdego przystanku eliminacyjnego awansuje do krajowego finału, który odbędzie się 26. maja w Łodzi i wyłoni najcelniejszego polskiego piłkarza.

Kolejny przystanek zawodów odbędzie się już 20 maja w Warszawie. Sprawdzić swoją celność można jeszcze 26 maja w Łodzi, gdzie odbędzie się finałowy przystanek Red Bull Balcony Shot.

Idea Red Bull Balcony Shot pochodzi z Holandii - pierwsze zawody z tego cyklu zostały rozegrane w 2010 roku w Amsterdamie, z udziałem legendy futbolu - Edgara Davidsa. Edgar brał udział w ustalaniu zasad gry i wspierał uczestników na miejscu imprezy. Jak twierdzi: - Trafianie piłką w balkony zawsze było moim marzeniem... tylko zawsze bałem się konsekwencji. W tym roku Red Bull Balcony Shot odbędzie się w m.in. w Hiszpanii, Portugalii i Holandii.