22:07 19 maja 2024 Imieniny: Celestyna, Iwa

red. | 2012-05-26 22:52 | Rozmiar tekstu: A A A

Stomil przegrywa ostatni mecz w II lidze

Olsztyn24
W rundzie jesiennej Stomil wygrał z Garbarnią w Olsztynie 3:0

Nie popisali się piłkarze Stomilu Olsztyn w końcówce swojego pobytu w II lidze piłkarskiej. Tydzień temu na własnym boisku przegrali ze Stalą Rzeszów 0:1. Dzisiaj (26.05) w wyjazdowym meczu nie sprostali jednej z najsłabszych drużyn grupy wschodniej II ligi - Garbarni Kraków. W Krakowie olsztynianie dali sobie strzelić dwie bramki, sami zaś zdobyli tylko jedną.

Olsztynianie pierwsi zdobyli gola w spotkaniu z Garbarnią. Jego autorem był Paweł Łukasik, który w 18 minucie bezbłędnie wykorzystał rzut karny. Stomil utrzymywał prowadzenie do 54. minuty. Wtedy sędzia podyktował rzut karny dla przeciwników. Skutecznym egzekutorem był Bartosz Praciak.

Remis utrzymywał się do ostatniej minuty meczu. W ostatnich chwilach spotkania, za sprawą Bartosza Iwana piłka wpadła do olsztyńskiej Bramki. I chociaż olsztynianie twierdzą, że pomocnik Garbarni przed zdobyciem bramki sfaulował olsztyńskiego golkipera, to sędzia jednak wskazał na środek boiska.

Tak więc ostatnie spotkanie olsztynian w II lidze zakończyło się porażką. Dwie ostatnie porażki nie odebrały jednak Stomilowi awansu do I ligi. Ten zapewnili sobie już wcześniej, 13 maja, po wygranej 1:0 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.