Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2012-06-02 00:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Pogoda była nie na paradę

Olsztyn24
Władza w rękach najmłodszych! | Więcej zdjęć »

Pogoda spłatała dziś (1.06) wielkiego psikusa wszystkim, którzy planowali plenerowe imprezy z okazji Dnia Dziecka. Chociaż niektórym ulewny deszcz nie przeszkadzał, to program większości takich imprez musiał być zmodyfikowany.

Najbardziej chyba zawiedzeni byli niedoszli uczestnicy i obserwatorzy Parady Postaci Bajkowych, która miała oficjalnie zainaugurować trwające już w Olsztynie VI Światowe Dni Bajki. Z roku na rok piękniejsza i okazalsza parada, od pięciu lat przechodziła spod olsztyńskiego ratusza aleją Piłsudskiego do Parku Kusocińskiego, gdzie dla najmłodszych organizowany był festyn z wieloma atrakcjami. Chociaż maluchy w większości były dziś przygotowane na marsz w strugach deszczu, to organizatorzy parady zdrowia przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas „podstawówek” na ryzyko wystawiać nie chcieli.

- Przygotowaliśmy na dzisiaj mnóstwo balonów dla uczestników parady, ale to pogoda zrobiła nas w balona - tłumaczył żartobliwie Leszek Baranowski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia „Bajka”, organizatora Światowych Dni Bajki. - Po raz pierwszy w sześcioletniej historii Dni Bajki zdarza się, że pada deszcz.
R E K L A M A
banner
Chcąc nie chcąc, kilkadziesiąt maluchów, które stawiły się pod ratuszem w pięknych, a niekiedy cudacznych bajkowych przebraniach, musiało przyjąć zaproszenie do ratuszowego holu, gdzie zorganizowano dla nich mini festyn (również miał odbywać się na wolnym powietrzu, pod ratuszem) i namiastkę Parady Postaci Bajkowych, która de facto ograniczyła się do prezentacji bajkowych przebrań.

Zdaniem jury - ale sądząc po gromkich oklaskach, również publiczności - najbardziej spodobały się przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 23, przebrane za filmowe Smerfy. Tuż za nimi jurorzy sklasyfikowali uczniów z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej nr 32, którzy kolorowymi i dopracowanymi w szczegółach strojami królów, księżniczek, wróżek i innych bajkowo-filmowych postaci od lat wyróżniają się wśród uczestników parady. Dyplom za przebrania otrzymali też uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, jako ci, którzy dzisiaj najlepiej byli przygotowani na zmagania z deszczową pogodą.

Uczestników parady ze schodów olsztyńskiego ratusza powitał prezydent Miasta Piotr Grzymowicz. Zwyczajowo też przekazał maluchom wypieczone z ciasta symboliczne klucze do bram miasta i czarodziejskie różdżki. Nowi gospodarze miasta zapewnili prezydenta, by był spokojny o efekty dziecięcych rządów, bo maluchy będą się starały nie tylko nic nie zepsuć, a wręcz niektóre miejskie sprawy poprawić.

Komu było mało, po zakończeniu zabawy w ratuszowym holu, mógł pójść do Szkoły Podstawowej nr 3, gdzie odbywał się duży festyn z okazji Dnia Dziecka. 

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
VI Światowe Dni Bajki w Olsztynie

»

01-06-2012

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl