20:09 18 maja 2024 Imieniny: Eryka, Feliksa

wb | 2012-07-18 19:41 | Rozmiar tekstu: A A A
Stomil - Kaszubia 3:1

Stomil Olsztyn sukcesem rozpoczął tegoroczny sezon piłkarski

Piłkarze Stomilu dzisiaj też cieszyli się z sukcesu (fot. archiwum)

Do udanych mogą zaliczyć początek sezonu 2012/2012 piłkarze olsztyńskiego Stomilu. W meczu rundy przedwstępnej Pucharu Polski pokonali dziś (18.07) w Kościerzynie tamtejszą Kaszubię 3:1.

Chociaż zespół z Kościerzyny gra o dwie klasy niżej od Stomilu (w III lidze), to sprawił olsztynianom sporo kłopotu. W regulaminowym czasie 90 min. mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym. Dopiero w pierwszej części dogrywki, w 94 minucie, pierwszą bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Szymon Kaźmierowski, który wszedł na boisko w 69 min. za Pawła Łukasika.

Olsztynianie zbyt długo nie cieszyli się z prowadzenia. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się zawodnik z Kościerzyny, Maciej Osłowski, który bardziej dośrodkowywał niż strzelał na olsztyńską bramkę, piłka jednak wpadła do bramki.

Na kolejną bramkę meczu, której autorem był Tomasz Strzelec, trzeba było poczekać do 108. minuty meczu. Strzelec celnie wykończył akcję Michała Świderskiego, który zagrał piłkę z lewego skrzydła po ziemi na długi róg bramki Kaszubii.
Kropkę nad „i” postawił na minutę przed końcem meczu Michał Świderski. „Świder” wykorzystał dośrodkowanie kapitana olsztyńskiego zespołu Janusza Bucholca na długi słupek, podwyższając wynik meczu na 3:1

W tym meczu piłka jeszcze raz (w 114 minucie) piłka lądowała w bramce gospodarzy. Wstrzelił ją tam Łukasz Jegliński. Gol nie został jednak uznany, bo sędziowie dopatrzyli się spalonego.

W Kościerzynie olsztynianie wystąpili w składzie: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Rafał Remisz, Paweł Głowacki - Daniel Michałowski, Michał Glanowski (87' Robert Tunkiewicz), Tomasz Strzelec, Krzysztof Filipek (69' Łukasz Jegliński), Michał Świderski - Paweł Łukasik (69' Szymon Kaźmierowski).