09:48 06 maja 2024 Imieniny: Filipa, Judyty

waclawbr | 2012-09-23 17:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Flota zahamowana w Olsztynie

Olsztyn24
Stomil Olsztyn - Flota Świnoujście 1:1 (1:1) | Więcej zdjęć »

Bardzo dobra passa lidera I ligi piłki nożnej Floty Świnoujście została przerwana w Olsztynie. Po 8 zwycięskich spotkaniach w tym sezonie, piłkarze ze Świnoujścia zostali dzisiaj (23.09) zahamowani przez niżej notowanych piłkarzy Stomilu Olsztyn. Wynik rozegranego na stadionie OSiR w Olsztynie meczu 1:1.

Pierwszą bramkę meczu zdobył w 14. minucie Łukasz Suchocki. Olsztynianin wykorzystał błąd bramkarza gości, który nie chcąc, by piłka odbita od zawodnika Floty wyszła na rzut rożny, wybił ją wprost pod nogi „Suchego”. Przed Suchockim była tylko pusta bramka. Wystarczyło jedynie trafić w jej światło. I tej szansy Łukasz Suchocki nie zmarnował.

Stomil utrzymywał prowadzenie do 30. minuty spotkania. Wtedy to szarżę lewym skrzydłem rozpoczął Marek Opałacz. Zawodnik Floty bez problemów minął 4 zawodników Stomilu, wbiegł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki Tomasza Ptaka. Piłka trafiła wprost pod nogi stojącego przed olsztyńską bramką Sebastiana Olszara, który „wjechał” z futbolówką do bramki Stomilu.

Potem już żadnej z drużyn nie udało się pokonać bramkarza drużyny przeciwnej, mimo że od 48. minuty olsztynianie grali w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę zobaczył Michał Glanowski.
Przed spotkaniem władze Stomilu zorganizowały krótką konferencję prasową, podczas której prezes Jacek Czałpiński i szef Rady Sponsorów Andrzej Bogusz wyjaśnili, dlaczego zdecydowali się na wpuszczenie na trybuny kibiców, mimo wcześniejszych - niekorzystnych dla klubu - decyzji PZPN i wojewody warmińsko-mazurskiego. Obaj panowie nie pozostawili przysłowiowej „suchej nitki” na wojewodzie, jego urzędnikach i policjantach. Wypowiedzi obu panów zarejestrowaliśmy na filmie wideo. Zainteresowanych szczegółami wypowiedzi Jacka Czałpińskiego i Andrzeja Bogusza zachęcamy do obejrzenia nagrania.